Kůrovce na Šumavě vystřídali plyšáci. A jsou hitem internetu

Kůrovce na Šumavě vystřídali plyšáci. A jsou hitem internetu
V říjnu 2013  přišly na pulty informačních středisek Správy Národního parku a CHKO Šumava plyšové hračky - třináct druhů zvířátek, které mají svůj domov právě na Šumavě.
Informační střediska rázem zaznamenala rekordní tržby (o 25 % více než jindy), plyšáků se od té doby prodaly tisíce.
Marketingové oddělení Správy NP a CHKO Šumava si nechalo udělat průzkum trhu a potřeb návštěvníků Šumavy. Přišlo s novou koncepcí, zaměřenou na nejčastější typ návštěvníků Šumavy, což je rodina s dětmi. Marketing vsadil na suvenýry v podobě velkých plyšáků, odpovídajících svým vzhledem opravdovým zvířatům žijícím v šumavských hvozdech. A povedlo se.
Projekt šel ale trochu jinou cestou, než Správa Národního parku původně předpokládala. Plyšáky si oblíbili i dospělí.
Foto: Facebook - Plyšáci na Šumavě
27. 1. 2014 19:10
Veverky, tetřevi, netopýři, ježci... Vypadají opravdově a na Šumavě skutečně žijí. Možná právě proto tyto plyšáci nadchli i dospělé.

Vimperk - Správa Národního parku Šumava se pokouší o ojedinělý kousek. Pomocí třinácti, tedy nově již šestnácti plyšových zvířat chce vytlačit z médií negativní téma "kůrovec, kácení a blokády" a nastolit výrazně pozitivnější téma "milý plyšák na Šumavě".

Veverky, tetřevi, netopýři, ježci... Vypadají opravdově a na Šumavě skutečně žijí. Možná právě proto plyšáci nadchli i dospělé. Aranžují je a fotí si je jako malí. Vznikl speciální facebookový profil, soutěž o nejlepší fotografii a informační střediska hlásí rekordní tržby.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy