Kůrovce na Šumavě vystřídali plyšáci. A jsou hitem internetu

Kůrovce na Šumavě vystřídali plyšáci. A jsou hitem internetu
V říjnu 2013  přišly na pulty informačních středisek Správy Národního parku a CHKO Šumava plyšové hračky - třináct druhů zvířátek, které mají svůj domov právě na Šumavě.
Informační střediska rázem zaznamenala rekordní tržby (o 25 % více než jindy), plyšáků se od té doby prodaly tisíce.
Marketingové oddělení Správy NP a CHKO Šumava si nechalo udělat průzkum trhu a potřeb návštěvníků Šumavy. Přišlo s novou koncepcí, zaměřenou na nejčastější typ návštěvníků Šumavy, což je rodina s dětmi. Marketing vsadil na suvenýry v podobě velkých plyšáků, odpovídajících svým vzhledem opravdovým zvířatům žijícím v šumavských hvozdech. A povedlo se.
Projekt šel ale trochu jinou cestou, než Správa Národního parku původně předpokládala. Plyšáky si oblíbili i dospělí.
Foto: Facebook - Plyšáci na Šumavě
27. 1. 2014 19:10
Veverky, tetřevi, netopýři, ježci... Vypadají opravdově a na Šumavě skutečně žijí. Možná právě proto tyto plyšáci nadchli i dospělé.

Vimperk - Správa Národního parku Šumava se pokouší o ojedinělý kousek. Pomocí třinácti, tedy nově již šestnácti plyšových zvířat chce vytlačit z médií negativní téma "kůrovec, kácení a blokády" a nastolit výrazně pozitivnější téma "milý plyšák na Šumavě".

Veverky, tetřevi, netopýři, ježci... Vypadají opravdově a na Šumavě skutečně žijí. Možná právě proto plyšáci nadchli i dospělé. Aranžují je a fotí si je jako malí. Vznikl speciální facebookový profil, soutěž o nejlepší fotografii a informační střediska hlásí rekordní tržby.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy