Kůrovce na Šumavě vystřídali plyšáci. A jsou hitem internetu

Kůrovce na Šumavě vystřídali plyšáci. A jsou hitem internetu
V říjnu 2013  přišly na pulty informačních středisek Správy Národního parku a CHKO Šumava plyšové hračky - třináct druhů zvířátek, které mají svůj domov právě na Šumavě.
Informační střediska rázem zaznamenala rekordní tržby (o 25 % více než jindy), plyšáků se od té doby prodaly tisíce.
Marketingové oddělení Správy NP a CHKO Šumava si nechalo udělat průzkum trhu a potřeb návštěvníků Šumavy. Přišlo s novou koncepcí, zaměřenou na nejčastější typ návštěvníků Šumavy, což je rodina s dětmi. Marketing vsadil na suvenýry v podobě velkých plyšáků, odpovídajících svým vzhledem opravdovým zvířatům žijícím v šumavských hvozdech. A povedlo se.
Projekt šel ale trochu jinou cestou, než Správa Národního parku původně předpokládala. Plyšáky si oblíbili i dospělí.
Foto: Facebook - Plyšáci na Šumavě
27. 1. 2014 19:10
Veverky, tetřevi, netopýři, ježci... Vypadají opravdově a na Šumavě skutečně žijí. Možná právě proto tyto plyšáci nadchli i dospělé.

Vimperk - Správa Národního parku Šumava se pokouší o ojedinělý kousek. Pomocí třinácti, tedy nově již šestnácti plyšových zvířat chce vytlačit z médií negativní téma "kůrovec, kácení a blokády" a nastolit výrazně pozitivnější téma "milý plyšák na Šumavě".

Veverky, tetřevi, netopýři, ježci... Vypadají opravdově a na Šumavě skutečně žijí. Možná právě proto plyšáci nadchli i dospělé. Aranžují je a fotí si je jako malí. Vznikl speciální facebookový profil, soutěž o nejlepší fotografii a informační střediska hlásí rekordní tržby.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
před 1 hodinou

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy