Nejkrásnější žena světa i vyslankyně OSN. Angelina slaví 40

Nejkrásnější žena světa i vyslankyně OSN. Angelina slaví 40
Dcera slavného herce Jona Voighta a herečky Marcheline Bertrandové se k filmu dostala již v pěti letech. Posléze studovala na Lee Strasberg Theater Institute. (na fotce jí je 16 let)
V roce 2000 si odnesla vedle Oscara za vedlejší roli ve filmu Narušení.
Největší slávu jí ale přinesla role sexy archeoložky Lary Croft, kterou si zahrála v letech 2001 a 2003. Virtuální Laru ještě před filmem zbožňovaly miliony fanoušků počítačových her a Angelina jako její verze z masa a krve je rozhodně nezklamala.
V poslední době se věnuje převážně režii. Její režijní debut V zemi krve a medu (2011) vypráví o lásce bosenské dívky a mladého Srba, kteří se po vypuknutí války ocitnou na opačných stranách barikády. Zatímco bosenská kritika hodnotila snímek spíše příznivě, v Srbsku vyvolal film opačné emoce.
Foto: Profimedia.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
4. 6. 2015 9:13
Čtyřicáté narozeniny dnes slaví Angelina Jolie, jedna z nejpopulárnějších hollywoodských hereček.

Fotogalerie - Často bývá označována za nejkrásnější ženu světa, se svým manželem Bradem Pittem tvoří dokonalý hollywoodský pár. Mnoho let se věnuje humanitárním aktivitám, je činná v OSN a britská královna jí dokonce udělila šlechtický titul. 

Americká herečka a režisérka Angelina Jolie, která ve čtvrtek 4. června slaví čtyřicátiny, však má za sebou i temnou minulost i snahu vymykat se konvencím.

 

Právě se děje

Další zprávy