Za tenhle model si koupíte novou fabii. Nahlédněte s námi do unikátního muzea autíček

Račte vstoupit.
Muzeum autíček.
Vyplňuje všechna patra zrekonstruovaného zámku Příseka nedaleko Jihlavy.
"Máme skoro všechno, co se v historii Československa vyrábělo," chlubí se Švec.
To znamená modely autíček zhruba od let 1910 až po rok 1990.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 10. 2018 16:39
Netušili jste, že budete v muzeu obdivovat hračky, s kterými jste si hráli jako malí? Nedaleko Jihlavy máte možnost. Uvnitř zrekonstruovaného zámku Příseka naleznete místo různobarevných salonků muzeum autíček. Objevit tu můžete víc než deset tisíc kusů exponátů, některé staré i víc než sto let. "Máme, troufám si říct, skoro všechno, co v Československu vzniklo," tvrdí Robert Švec, ředitel muzea. Sám ale uznává, že je těžké dohledat zejména předválečné kusy, protože neexistovaly katalogy, a pokud ano, jen máloco se dodnes dochovalo. Každopádně kromě obvyklých modelů tu najdete i kusy, za které byste dnes pořídili nové auto. Podívejte se v galerii.
 

Právě se děje

před 6 minutami

České dráhy porušují antimonopolní pravidla, uvedla EK. Státnímu dopravci hrozí pokuta

Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Pokud státní dopravce nedokáže před komisí svůj postup v konkurenčním boji se soukromými dopravci obhájit, hrozí jí pokuta až do výše deseti procent ročního obratu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy