Za tenhle model si koupíte novou fabii. Nahlédněte s námi do unikátního muzea autíček

Račte vstoupit.
Muzeum autíček.
Vyplňuje všechna patra zrekonstruovaného zámku Příseka nedaleko Jihlavy.
"Máme skoro všechno, co se v historii Československa vyrábělo," chlubí se Švec.
To znamená modely autíček zhruba od let 1910 až po rok 1990.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 10. 2018 16:39
Netušili jste, že budete v muzeu obdivovat hračky, s kterými jste si hráli jako malí? Nedaleko Jihlavy máte možnost. Uvnitř zrekonstruovaného zámku Příseka naleznete místo různobarevných salonků muzeum autíček. Objevit tu můžete víc než deset tisíc kusů exponátů, některé staré i víc než sto let. "Máme, troufám si říct, skoro všechno, co v Československu vzniklo," tvrdí Robert Švec, ředitel muzea. Sám ale uznává, že je těžké dohledat zejména předválečné kusy, protože neexistovaly katalogy, a pokud ano, jen máloco se dodnes dochovalo. Každopádně kromě obvyklých modelů tu najdete i kusy, za které byste dnes pořídili nové auto. Podívejte se v galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy