Novinářka se před vstupem z povodní umazala blátem. Video způsobilo poprask

Video pru Video, pru
23. 7. 2021 11:28
Reportérka německé televizní stanice RTL Susanna Ohlenová v posledních dnech informovala o tom, jak pomáhá v oblastech zasažených povodní. Ve čtvrtek ji ale náhodný přihlížející natočil, jak si jen v bahně špiní obličej a oblečení. Ukázalo se, že reportérka svou údajnou pomoc v ten den jen předstírala a zašpinila se, aby vypadala autenticky. Za její počínání jí televizní stanice dala výpověď.
Zinscenovaná reportáž redaktorky německé televizní stanice RTL | Video: Twitter / Eddie_1412, Youtube / Rokitaz Official

Devětatřicetiletá Ohlenová informovala z oblasti Bad Münstereifel ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde v důsledku povodní přišlo o život přes 120 lidí. Tam ji na mobilní telefon natočil jeden z místních obyvatel. Video, které zveřejnil na sociálních sítích, se poté rychle rozšířilo do německých médií.

Stanice RTL na práci Ohlenové okamžitě zareagovala. "Počínání naší reportérky odporuje žurnalistickým principům a našim vlastním profesním standardům. Proto jsme rozhodli s ní okamžitě rozvázat pracovní poměr," citoval tiskovou mluvčí RTL německý deník Bild.

Ohlenová na svém Instagramu sice přiznala svou chybu, ale zároveň se vůči stanovisku televizní stanice brání. "Po tom, co jsem v regionu opravdu předtím pomáhala, jsem se ve čtvrtek ráno styděla si před ostatními záchrannými složkami stoupnout před kameru úplně čistá. Bez přemýšlení jsem se tak zašpinila bahnem," uvádí reportérka. "Jako novinářce by se mi ale tohle nikdy nemělo stát," dodala.

V posledních dnech RTL v několika článcích informovala o tom, jak jejich reportérka v zasažené oblasti pomáhá. Hlavní článek, kde Ohlenová svou pomoc popisovala, ale stanice ze svých webových stránek už smazala a není k dohledání.

Ohlenová pracovala v soukromé televizní stanici RTL od roku 2008. V posledních letech moderovala několik pořadů včetně populárního ranního zpravodajského bloku Guten Morgen, Deustchland.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy