Foto: Největší jeskyně na světě skrývá džungli i řeku

Foto: Největší jeskyně na světě skrývá džungli i řeku
Gigantickou jeskyni Son Doong objevil místní obyvatel Ho-Khanh v roce 1991.
Ale až v roce 2009 ji prozkoumali a popsali britští vědci.
Téměř devět kilometrů dlouhá jeskyně se nachází ve vietnamském národním parku Phong Nha-Ke Bangu, nedaleko hranic s Laosem.
Cesta k jeskyni je náročná. Nejdříve se s přístupem pro veřejnost nepočítalo, nyní začaly k jeskyni mířit první turistické skupiny.
Foto: Profimédia
Štěpán Plaček Štěpán Plaček, Profimedia
15. 11. 2013 15:00

Jeskyně Son Doong ve Vietnamu je největší na světě. Dlouho se o ní nevědělo, až v roce 1991 byla objevena místním obyvatelem, který našel vchod. Dovnitř se dostali až britští jeskyňáři v roce 2009. Nyní se prostory otevřely pro veřejnost a probíhají zkušební prohlídky jeskyně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy