Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nejlepší místo Česka? Cyklistická stezka

komerční sdělení
5. 12. 2013 9:01
Které místo v Česku je nejlepší? Podívejte se, které destinace byste si rozhodně neměli nechat ujít!
Foto: komerční sdělení

 

Které místo v Česku je nejlepší? Na tuto otázku už známe díky soutěži DestinaCZe 2013 odpověď. Veřejnost svými hlasy nejvíce ocenila Rychlebské cyklistické stezky.  Soutěž pořádala agentura CzechTourism a zúčastnilo se jí na dvacet tisíc lidí, přesně 19 849 soutěžích. Celkem svým oblíbeným destinacím rozdali 170 150 hlasů.

Anketa DestinaCZe 2013 probíhala na webových stránkách www.destinacze2013.cz, kde veřejnost mohla hlasovat v pěti různých kategoriích, do kterých byly na základě regionálních doporučení nominovány nejoblíbenější turistické cíle České republiky. Top „trendy destinací" se staly cyklistické stezky v Rychlebských horách s 28 810 hlasy. Vinařské turistice Jižní Moravy uniklo prvenství jen „o kousek", hlasovalo pro ni 25 030 lidí. Přes 22 tisíc hlasů a prvenství v kategorii „Cítit se jako doma" získala ekologická Farma rodiny Moulisových, hranici dvaceti tisíc hlasů atakovala i Café Fara na trase cyklostezky pod Pálavskými vrchy.

„Velmi nás těší, že soutěž vzbudila takové ohlasy. Zároveň mám radost, že zvítězilo místo, které není mezi veřejností tolik známé. Rychlebské stezky si takový zájem určitě plně zaslouží," komentuje výsledky soutěže generální ředitel CzechTourism Ing. Rostislav Vondruška

Anketa DestinaCZe 2013 probíhala v pěti kategoriích:

- Kategorie FÉNIX zastupovala objekty, které byly „vzkříšeny" a nyní platí za vyhledávané turistické atrakce. V této kategorii lidé nejvíce hlasovali pro pivovarnictví, vyhrál totiž zámek a zámecký pivovar Chyše. V hlasování získal 4 078 hlasů.
- Rodiče s dětmi bude jistě zajímat výherce v kategorii ZÁŽITEK NA 1 000 % PRO CELOU RODINU, kde mezi sebou soutěžily zábavné atraktivity. Za nejlepší rodinný zážitek označili hlasující ZOO a zámek Zlín - Lešná počtem 10 976 hlasů.
- Magická místa byla zařazena do kategorie GENIUS LOCI. Jedinečnou atmosférou oplývají místa s dlouholetou tradicí, opředené zajímavými příběhy, jako je třeba Litomyšl, jež tuto kategorii vyhrála s 13 018 hlasy.
- Kategorie TRENDY DESTINACE byla ve znamení stezek, soutěžily bruslařské, běžkařské, lezecké, vinařské či pivní stezky. A vyhrály ty cyklistické v Rychlebských horách.
- Místa s kvalitním zákaznickým servisem a příjemným prostředím se utkala v kategorii CÍTIT SE JAKO DOMA. Nejlépe oceněným se stala Farma Moulisových se ziskem 22 507 hlasů.

Pobyt na farmě Moulisových je současně hlavní výhrou pro šťastného tipujícího, který správně odhadl celkový počet hlasujících. Vylosovaný zde může uplatnit voucher na 10 000 korun.

Více o soutěži DestinaCZe: www.destinacze2013.cz
Další inspiraci na zajímavá místa v ČR: www.ceskozemepribehu.cz


 

 

Právě se děje

Další zprávy