Nejdelší pes světa? Fenka barzoje je virálním hitem, její čenich měří 30 centimetrů

pru pru
10. 5. 2021 9:21
Seznamte se, madam Eris Předkusová, královna čumáků. Tak svou tříletou fenku barzoje s nadsázkou pojmenovává její americká majitelka na sociální síti Tiktok. Eris kvůli svému vzrůstu získala na internetu přízvisko nejdelšího psa na světě s největším čenichem. Ten podle její majitelky měří přes 30 centimetrů. Videa s fenčinými vtipnými kousky se staly hitem sociálních sítí.
Nejdelší pes světa? Fenka barzoje se stala virálním hitem. Od nosu po ocas měří 145 centimetrů. | Video: Tiktok/eriszoi

Američanka Lily Kambourianová z města Richmond ve státu Virginie si Eris, fenku barzoje neboli ruského chrta, pořídila v roce 2018. Od té doby si při procházkách musela zvyknout na větší pozornost od kolemjdoucích. Lidé ji kvůli jedinečnému a zajímavému vzhledu její fenky často zastavují, uvedla Kambourianová pro britský deník Daily Mail.

"Eris se narodila do vrhu tří štěnat ve městě Keysville ve Virginii. Když jsme je poprvé navštívili, bylo už jasné, že Eris bude mít předkus," vzpomínala majitelka. "Ten by ji vyřazoval ze všech psích výstav, protože to je genetická vada. Nám to ale vůbec nevadilo. Přišla rovnou k nám a sedla si na klín mému partnerovi," dodala.

Kambourianová si kvůli vzrůstu své fenky musela pořídit vyšší plot, aby ho Eris nemohla přeskočit. Od čenichu po ocas podle ní fenka měří přes 145 centimetrů. Ačkoliv to nemá oficiálně potvrzené, věří, že Eris je psem s nejdelším čumákem na světě.

Se svou dnes již tříletou fenkou Kambourianová natáčí krátká videa z běžného života a sdílí je na internetu, kde lidé Eris označují jako nejdelšího psa světa. Na Tiktoku se její příspěvky líbily už sedmi milionům uživatelů. Díky svému vzhledu se Eris dostala i na stránky světových médií.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
Další zprávy