Nechceš 'trávu', ptal se mladík policisty. Mám jí hodně

Zpravodajská směna
28. 1. 2010 14:47
Strážník měl zrovna volno a seděl s kamarády v baru
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Osmnáctiletý dealer marihuany si pro prodej drogy nevybral zrovna vhodného klienta.

Mladík v jednom ze žižkovských barů oslovil policistu, který zde ve volném čase popíjel s kamarády.

"Řekl jim, že potřebuje peníze, kterých se mu nedostává, a zároveň nabídl i slevu. Tvrdil, že u sebe má 20 gramů ´domácího skanku´, v případě zájmu ale může zajít do nedalekého místa bydliště, kde má této omamné látky ještě více," popsala situaci mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Když společně vyšli před podnik a mladík policistovi ukázal krabičku s patnácti kusy plastových sáčků naplněných marihuanou, nebylo potřeba déle čekat. Policista, který je příslušníkem pražské Pohotovostní motorizované jednotky, oba mladíky zadržel a předal kriminálce.

Dealer, který policistu oslovil, měl u sebe celkem 23 kusů igelitových sáčků s konopím, Podle policie byl obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí až pětiletý trest.

Jeho stejně starý kolega byl bez dalších následků propuštěn na svobodu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy