Nairobské děti zazpívaly k oslavám 100 let Československa lidovku na velvyslanectví

Magazín Magazín
2. 11. 2018 11:58
Češi a Slováci v Nairobi dostali ke stoletému výročí Československa originální dárek. Místní dětský soubor zatančil a zazpíval lidovou skladbu Tancuj, tancuj, vykrúcaj a českou a slovenskou hymnu. Všechny písně přitom děti ze St. Philip Neri Primary School zvládly v češtině a slovenštině. Akci organizovalo České a Slovenské velvyslanectví v keňském Nairobi. Videa, která umístil na svůj Facebook Čech žijící v Keni, zaznamenala úspěch. Od úterního do pátečního odpoledne je zhlédlo více než 217 tisíc lidí a téměř tři tisíce uživatelů je sdílelo.
Tancuj, tancuj, vykrúcaj v podaní nairobských dětí. | Video: JJ Korbel
Černošský soubor Ambasáda v Nairobi: Místní děti zpívají českou hymnu. | Video: JJ Korbel
 

Právě se děje

před 20 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy