Na vlčnovském plese se představil letošní král Jízdy králů, desetiletý Šimon Pešl

ČTK ČTK
30. 1. 2016 21:58
Ve znamení květnové Jízdy králů byl dnes tradiční krojový ples v kulturním domě ve Vlčnově na Uherskohradišťku, na kterém se po boku chlapců a dívek narozených v roce 1998 poprvé představil nový král - desetiletý Šimon Pešl. Jízda králů, kterou Vlčnov tradičně ožije v květnu, je od listopadu 2011 zapsaná na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Nového krále oblečeného v kroji dnes do zaplněného sálu kulturního domu ve Vlčnově přinesla na ramenou jeho družina. Pestrobarevnou podívanou si nenechali ujít lidé z širokého okolí. U stolu pak Šimon seděl na vyvýšeném místě, aby všem bylo zřejmé, komu letos připadla čestná role krále.
Na tradičním krojovém plese se 30. ledna ve Vlčnově na Uherskohradišťsku veřejně představil letošní král Jízdy králů, desetiletý Šimon Pešl (na snímku uprostřed).
Na tradičním krojovém plese se 30. ledna ve Vlčnově na Uherskohradišťsku veřejně představil letošní král Jízdy králů, desetiletý Šimon Pešl (na snímku uprostřed). | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy