Muž v živém vysílání střílel do žraloka puškou. Krutá zábava skončila zatýkáním

Video Video
17. 6. 2021 16:58
Šestadvacetiletý Thajec Prakai Uiwong se 13. června nalodil se sedmi muži na rychlý člun. Skupina vyrazila na lov žraloků černoploutvých k pobřeží chráněné ekologické oblasti v provincii Krabi na jihu země. Muži nejprve vytahovali chycené žraloky pomocí návnady do člunu. Poté ale Prakai čtyřikrát vystřelil po zvířeti z ruční zbraně.
Zatčení krutého rybáře. K lovu žraloků používal pistoli | Video: Reuters

Záběry, na kterých je vidět střelba, se objevily na sociální síti TikTok. Následující den si pro muže došla policie. "Chystáme se ho obvinit, protože šlo o téměř ohrožený druh. Prověřujeme také jeho společníky," řekl inspektor námořní policie Thaweelap Suwannareuk. Prakai se na policii za svůj čin omluvil.
 
Žralok černoploutvý je Mezinárodním svazem ochrany přírody zařazen do kategorie "téměř ohrožený" kvůli klesající populaci. V Thajsku ale zatím nebyl zařazen mezi chráněné druhy. Po tomto incidentu to chtějí thajské úřady změnit.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy