Jako v Chorvatsku. Největší rybník na Vysočině nabízí koupání s písčitými plážemi

Jako v Chorvatsku. Největší rybník na Vysočině nabízí koupání s písčitými plážemi
K vodní ploše se dá dostat z několika stran. Sjzed od obce Škrdlovice nedaleko Žďáru nad Sázavou nabízí koupání u hráze, kde kotví jachty a je tu také občerstvení.
Někdy se mu přezdívá moře Vysočiny a podle pověsti u něj kdysi žili hýkalové. Velké Dářko je s rozlohou přes 200 hektarů největším rybníkem na Vysočině a díky svým písečným plážím a vzrostlými borovicím připomíná zátoky v Chorvatsku.
Rybník kolem dokola obklopuje les. V něm se podle pověsti kdysi schovávali hýkalové, kteří se po dostavbě rybníka v 15. století mstili lidem za to, že jim zatopili jejich přirozené prostředí. Protrhli hráz a vyhnali lidi z nedaleké obce MIlíkovice.
Okolo celého rybníka se dá projet na kole, nebo se vydat na naučnou stezku po rašeliništích.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 5. 8. 2023 13:05
Někdy se mu přezdívá moře Vysočiny a podle pověsti u něj kdysi žili hýkalové. Velké Dářko je s rozlohou přes 200 hektarů největším rybníkem na Vysočině a díky svým písečným plážím a vzrostlými jehličnanům připomíná zátoky v Chorvatsku. Voda v něm ale není blankytně modrá, kvůli rašeliništím má hnědý odstín a kyselou chuť.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy