Letadlo nouzově přistálo. Muž házel plechovky

ČTK ČTK
2. 7. 2009 10:15
Vídeň - Letadlo rakouských aerolinek muselo nouzově přistát. Na vině ovšem nebyla technická závada, ale nevhodné chování jednoho z pasažérů.
Muž pivní municí útočil na své spolucestující. Ilustrační foto
Muž pivní municí útočil na své spolucestující. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Kuriózní incident se stal během pondělního letu z Vídně do Stockholmu. Jakmile palubní personál začal rozvážet občerstvení, jeden z cestujících přistoupil k vozíku, vytahoval z něj plechovky piva a házel je po palubě letadla.

Podle agentury APA pak stroj neplánovaně přistál v Berlíně, kde posádka muže předala příslušným institucím.

Přítomný policista ho zneškodnil

Krátce nato, co agresivní pasažér začal metat pivní plechovky po letadle, ho podle mluvčí aerolinek posádka zneškodnila. Na palubě byl náhodou i policista, který muže pomohl zpacifikovat.

"Cestujícím nehrozilo žádné velké nebezpečí," uvedla ve čtvrtek rakouská letecká společnost ve svém prohlášení.

Příčiny mužova neobvyklého chování nejsou dosud známé. Podle dostupných informací se nejednalo o Rakušana. "Nemůžeme ani říct, zda byl pod vlivem alkoholu," uvedla mluvčí.

Neklidného pasažéra zřejmě přijde jeho výstřelek draho. Bude totiž pravděpodobně muset uhradit náklady, které kvůli jeho počínání vznikly.

Patří mezi ně například výdaje za hotelové ubytování či za nové letenky, protože mnozí cestující kvůli mezipřistání v Berlíně zmeškali své další spoje.

 

Právě se děje

Další zprávy