"Labuda je estrádní komik, nemá na to." Vesničku měl herecky táhnout český velikán

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
19. 6. 2021 7:00
Filmový kritik Kamil Fila hodnotí film Jiřího Menzela Vesničko má středisková. Je to podle něho velmi vtipný snímek, který je zároveň neuvěřitelně smutný a kritický k tehdejší době. Fila zároveň připomíná, že legendární adaptace mohla vypadat úplně jinak. Roli Pávka, kterého nezapomenutelně ztvárnil slovenský herec Marián Labuda, měl totiž dostat legendární Petr Nárožný.
Retrozabiják Kamila Fily: Vesničko má středisková. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 24 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy