Zdeněk Škromach trénuje na třetí světovou v Číně

mp
14. 1. 2014 0:00
Kdo si hraje, nezlobí. Zdeněk Škromach se na svém Facebooku svěřil, jak tráví volný čas o víkendech. "Apgrádoval" počítač a vyzkoušel si akční hru Battlefield 4, kterou dostal jako vánoční dárek.
Zdeněk Škromach je vášnivým hráčem Battlefield 4
Zdeněk Škromach je vášnivým hráčem Battlefield 4 | Foto: Facebook / EA / koláž Aktuálně.cz

Zdeněk Škromach zřejmě usoudil, že jeho "hovory od nafukovacího bazénku" jsou již přežité a pustil se do objevování slastí a strastí virtuálního světa počítačových her.

Na svůj Facebook o uplynulém víkendu napsal, že čtvrté pokračování válečné počítačové hry Battlefield ho sice zaujalo, ale zároveň se pozastavil nad narůstajícím nárokem nových her na počítačový hardware. "Apgrádovaní" se podle něj člověk v budoucnosti nevyhne.

Video ze hry Battlefield 4
Video ze hry Battlefield 4 | Video: Youtube

"... Battlefield 4. Nové prostředí i grafika. Hodně vody a nové zbraně. Útočný člun nebo útočný letoun Thunderbolt jsou hezkým oživením. Hned po nahození to po mě chtělo nový driver pro grafiku," píše Zdeněk Škromach a hned vysvětluje, jak celý problém vyřešil.

"Uf, naštěstí jsem ho našel a hardware to zvládá. Mám pocit, že vývojáři nových her jsou snad domluveni s producenty HW, aby nutili lidi neustále "apgrádovat" počítače. Tak jdu ještě chvilku relaxovat do virtuálního světa bojovníků."

Battlefield 4 je válečná simulace, jejíž děj je zasazen do Číny. Hru vyvíjelo švédské studio DICE a vyšla koncem loňského října na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 a Xbox One.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy