Noční nehoda v Paříži. Zřítila se křídla mlýna na známém kabaretu Moulin Rouge

ČTK ČTK
25. 4. 2024 9:12
V noci na čtvrtek se v Paříži zřítila křídla větrného mlýna, symbolu známého kabaretu Moulin Rouge. Podle hasičů si incident nevyžádal žádné zranění. Příčiny nehody, která postihla jeden z nejznámějších objektů ve francouzské metropoli, jsou nyní předmětem vyšetřování.
Příčiny nehody, která postihla jeden z nejznámějších objektů ve francouzské metropoli, jsou nyní předmětem vyšetřování.
Příčiny nehody, která postihla jeden z nejznámějších objektů ve francouzské metropoli, jsou nyní předmětem vyšetřování. | Foto: Reuters

Fotografii narůžovo natřeného větrného mlýnu, který je symbolem podniku, bez vrtule se čtyřmi křídly zveřejnila ve čtvrtek ráno téměř všechna francouzská média. Křídla zřejmě spadla na ulici a poničila také světelný nápis kabaretu. Incident se stal mezi druhou a třetí hodinou v noci, uvedla stanice BFM-TV.

Kabaret Moulin Rouge ve čtvrti Pigalle zahájil činnost v roce 1889. V průběhu let se stal jedním ze symbolů Paříže. Větrné mlýny byly ještě na začátku 19. století relativně běžné na nedalekém kopci Montmarte, než se tato část města stala vyhledávaným místem pro umělce a kulturu.

Incident se stal několik měsíců před zahájením Olympijských her ve francouzské metropoli, které podle očekávání přitáhnou do Paříže velký počet návštěvníků. Samotný Moulin Rouge i okolní podniky jsou vyhledávanou turistickou atrakcí.

 

Právě se děje

Další zprávy