Řidič na dálnici natočil "nejšílenější nehodu". Auto vylétlo několik metrů do vzduchu

Video Video
1. 4. 2023 9:01
Minulý týden došlo na dálnici v americké Kalifornii k dramatickému dopravnímu incidentu. Jednomu z jedoucích automobilů najednou upadla přední pneumatika, která narazila do vedlejšího vozidla. To se v tu chvíli katapultovalo do výšky několika metrů a dopadlo na střechu. Jeho řidič jako zázrakem z nehody vyvázl bez vážných zranění.
Uvolněná přední pneumatika narazila na dálnici do vedlejšího vozidla. | Video: Twitter/Anoop Khatra

K incidentu, který zachytil na palubní kameru jeden z okolních řidičů, došlo podle tamní policie ve čtvrtek 23. března na dálnici Ronalda Reagana na předměstí Los Angeles. Automobilu Chevrolet Silverado se náhle na dálnici plné vozidel uvolnilo přední kolo. To se hned odkutálelo do levého jízdního pruhu, kde zrovna projížděl vůz značky Kia.

Na záběrech je patrné, jak se kvůli nárazu uvolněné pneumatiky automobil vymrštil do vzduchu, otočil se, dopadl na střechu a poté se ještě několik metrů kutálel. Chevrolet, který se v tu chvíli ocitl na třech kolech, postupně sjel k pravému okraji vozovky, kde poté zastavil. Podle informací policistů se v automobilu značky Kia nacházel pouze řidič, kterému se téměř nic nestalo.

Záběry zachycující nehodu se brzy rozšířily po světových médiích a sociálních sítích. Jen na Twitteru již video získalo přes 16 milionů zhlédnutí. "Byl jsem svědkem nejšílenější nehody, co jsem kdy viděl," komentoval záběry na sociální síti jejich autor s přezdívkou Anoop Khatra.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

České dráhy zahájily prodej lístků na noční vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej lístků na noční sezonní vlaky do Polska k Baltskému moři. Vlaky budou jezdit z Bohumína do mořských letovisek od 23. června do 3. září. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ceny začínají na 578 korunách za jednosměrnou jízdenku. Do Polska k Baltskému moři jezdí z Prahy také autobusy FlixBus.

Noční vlaky Českých drah budou vyjíždět z Bohumína do Polska každý den. Do Kolobřehu pojede spoj Pirat v 21:18 s příjezdem po osmé ranní. V tomto vlaku nebude lůžkový vůz, lze zakoupit lístky pouze do klasických vozů první a druhé třídy. Dva lůžkové vozy nabídne druhý spoj Wydmy, který pojede z Bohumína do mořských letovisek Hel a Leba přes města Gdaňsk a Gdyně. Vyjíždět bude v 19:14, v Gdaňsku bude před pátou ráno, v poslední zastávce Leba zhruba v půl osmé ráno.

Cena jednosměrné jízdenky začíná na 578 korunách. Do prvního spoje do Kolobřehu 23. června lze podle dnešní nabídky e-shopu Českých drah zakoupit lístek za 699 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy