Německý důchodce zapomněl ve vlaku vzácnou vázu od Picassa, policie ji už nenašla

ČTK ČTK
26. 2. 2019 13:16
Na nepozornost doplatil 76letý německý senior, který převážel vzácnou vázu od Pabla Picassa. Umělecký předmět v hodnotě nejméně 10 tisíc eur (přes 250 tisíc korun) totiž zapomněl při přestupování ve vlaku, informovala v tiskové zprávě německá policie. Zaměstnanci dráhy, které vzápětí zalarmoval, již tašku s vázou nenašli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Muž v polovině února vyrazil na cestu z Kasselu do Düsseldorfu a vezl vzácnou Picassovu vázu s názvem Le Hibou (Sova) z roku 1953.

Při přestupu mezi spoji ale velkou nákupní tašku s artefaktem zapomněl ve vagónu. Ještě na nástupišti si svou chybu uvědomil a zalarmoval drážní zaměstnance.

Průvodčí vlaku, který se mezitím vydal na další cestu, tašku se vzácnou keramickou vázou hledal, už ji ale nenašel. Policie zahájila vyšetřování případu kvůli podezření z trestného činu zatajení nalezené věci.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V Brně se srazil nákladní vůz s autobusem, na místě je sedm zraněných

V Brně ve Vídeňské ulici ve čtvrtek před polednem narazil kamion do autobusu. Nehoda si vyžádala osm zraněných, z toho sedm by mělo být lehčího charakteru. Nehoda se stala kolem 11:50. "Podle předběžného zjištění autobus zastavil, za ním jely dva kamiony, z nichž první se vyhnul a druhý nestačil zastavit," uvedl policejní mluvčí. Zranilo se podle něj sedm cestujících a také řidič kamionu. Místo je ve směru z Brna neprůjezdné, objíždí se po obslužné komunikaci. Uzavřený je také sjezd z D1 na silnici I/52 ve směru na Mikulov.

Zdroj: ČTK
Další zprávy