Tohle v horku nezkoušejte. Muž nechal v rozpáleném autě osvěžovač vzduchu

Video Video
18. 7. 2022 12:00
Pouliční kamery v čínské provincii Kuang-si na jihu země zachytily, jak v důsledku velkých veder vybuchl v zaparkovaném automobilu osvěžovač vzduchu. Sprej, který majitel vozu nechal ležet na zadním sedadle, při explozi roztříštil zadní sklo a poničil interiér vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
V důsledku velkých veder vybuchl v zaparkovaném automobilu osvěžovač vzduchu. | Video: Associated Press

Na záběrech z konce června, kdy jih Číny sužovaly vysoké teploty, je patrné, jak automobilem zaparkovaným na přímém slunci najednou otřese výbuch. Zadní sklo, kterým při explozi prolétne nádobka se sprejem, se rázem roztříští do všech stran.

Majitel automobilu, který k němu po výbuchu okamžitě přispěchal, poté agentuře Associated Press potvrdil, že explozi opravdu způsobil zapomenutý osvěžovač vzduchu.

Tlakové nádoby obsahují extrémně hořlavý aerosol, který se při zahřátí rozpíná a může vybuchnout. Řidiči by tak měli být obezřetní a raději podobné spreje ve svých vozidlech na rozpálených parkovištích nenechávat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy