"Nahá" Janžurová i zrušená armáda. Slavná komedie si vtipně pohrála s cenzurou

Michaela Lišková Michaela Lišková
16. 10. 2022 20:06
Populární film Pane, vy jste vdova! si utahuje nejen z výměny mozků, ale také z diktátorských režimů. V komunistickém Československu měl při svém vzniku problémy. Kvůli účinkování v protirežimnímu snímku Ucho přišla o hlavní roli Jiřina Bohdalová, nahradila ji Iva Janžurová. Jak reagovala Helena Růžičková, když ji tvůrci zapomněli zmínit v titulcích? A kde scénáristé film vymysleli?
Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Na Karvinsku usmrtil vlak člověka. Provoz na trati vedoucí i do Polska, stojí

Na železniční trati mezi Bohumínem a Dětmarovicemi na Karvinsku srazil okolo 18:00 vlak člověka, který na místě zemřel. Provoz na trati vedoucí i na Slovensko a do Polska je přerušený. Řekla to policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

"Bližší informace zatím nejsou známy. Okolnosti události zjišťují policisté, kteří jsou v tuto chvíli na místě," řekla mluvčí. Neštěstí se stalo poblíž dětmarovické elektrárny. Trať z Dětmarovic vede jednak přes Petrovice u Karviné do Polska a jednak do Českého Těšína a dál na Slovensko. Podle webu Českých drah potrvá přerušení provozu předběžně do 21:50.

Další zprávy