Letadlo do LA nouzově přistálo. Lidi vyděsily divné zvuky

ČTK ČTK
14. 4. 2015 16:00
Znepokojení cestující krátce po vzlétnutí ze Seattlu upozornili personál na podivné zvuky v podlaze.
Alaska Airlines.
Alaska Airlines. | Foto: Wikimedia Commons

Seattle (USA)  - Neobvyklý důvod k nouzovému přistání sdělil v pondělí 170 lidem na palubě pilot letadla mířícího ze Seattlu do Los Angeles, v jehož podlaze se po vzletu začaly ozývat podivné dunivé zvuky. Znepokojení cestující se dozvěděli, že v zavazadlovém prostoru je člověk.

Po přistání se zjistilo, že jde o zaměstnance servisní firmy, který během práce usnul. Z incidentu vyvázl podle agentury AP zcela zdráv.

Let společnosti Alaska Airlines se sotva odlepil od země, když někteří cestující první třídy v přední části letadla upozornili palubní personál na hluk vycházející z prostoru pod jejich nohama. Ve změti zvuků, které slyšeli i piloti, bylo možno rozeznat i volání o pomoc a kapitán se okamžitě rozhodl pro návrat na mezinárodní letiště v Seattlu.

Když technici otevřeli přední zavazadlový prostor, vyšel z něj muž, který od brzkého rána připravoval stroj k letu a v útrobách stroje usnul.

Podle vyjádření aerolinek je tato část vnitřku stroje vytápěna a je v ní regulován tlak, takže muži nehrozilo bezprostřední zdravotní riziko.

Nemocniční vyšetření vzápětí zjistilo, že neutrpěl žádnou újmu, poté podle aerolinek podstoupil test na přítomnost drog v těle.

Podle amerických médií však za incidentem nejspíš stála prostá únava. Muž pracoval v letadle od páté hodiny ráno a měl skončit ve 14:30 místního času (23:30 SELČ), tedy devět minut před odletem stroje. Když ho však vedoucí jeho směny nějakou dobu předtím na pracovišti neviděl a na jeho sms zprávu muž nereagoval, myslel si, že odešel domů o něco dříve.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy