reklama
 
 

Letadlo do LA nouzově přistálo. Lidi vyděsily divné zvuky

14. 4. 2015 16:00
Znepokojení cestující krátce po vzlétnutí ze Seattlu upozornili personál na podivné zvuky v podlaze.

Seattle (USA)  - Neobvyklý důvod k nouzovému přistání sdělil v pondělí 170 lidem na palubě pilot letadla mířícího ze Seattlu do Los Angeles, v jehož podlaze se po vzletu začaly ozývat podivné dunivé zvuky. Znepokojení cestující se dozvěděli, že v zavazadlovém prostoru je člověk.

Po přistání se zjistilo, že jde o zaměstnance servisní firmy, který během práce usnul. Z incidentu vyvázl podle agentury AP zcela zdráv.

Let společnosti Alaska Airlines se sotva odlepil od země, když někteří cestující první třídy v přední části letadla upozornili palubní personál na hluk vycházející z prostoru pod jejich nohama. Ve změti zvuků, které slyšeli i piloti, bylo možno rozeznat i volání o pomoc a kapitán se okamžitě rozhodl pro návrat na mezinárodní letiště v Seattlu.

Když technici otevřeli přední zavazadlový prostor, vyšel z něj muž, který od brzkého rána připravoval stroj k letu a v útrobách stroje usnul.

Podle vyjádření aerolinek je tato část vnitřku stroje vytápěna a je v ní regulován tlak, takže muži nehrozilo bezprostřední zdravotní riziko.

Nemocniční vyšetření vzápětí zjistilo, že neutrpěl žádnou újmu, poté podle aerolinek podstoupil test na přítomnost drog v těle.

Podle amerických médií však za incidentem nejspíš stála prostá únava. Muž pracoval v letadle od páté hodiny ráno a měl skončit ve 14:30 místního času (23:30 SELČ), tedy devět minut před odletem stroje. Když ho však vedoucí jeho směny nějakou dobu předtím na pracovišti neviděl a na jeho sms zprávu muž nereagoval, myslel si, že odešel domů o něco dříve.

autor: ČTK | 14. 4. 2015 16:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama