Horkovzdušný balon při přistání narazil do vlaku. Drama zachytila řidička na mobil

Reuters Video Reuters, Video
7. 6. 2022 17:02
Horkovzdušný balon v americkém Wisconsinu narazil při přistání do vlaku. Ten ho ještě chvíli táhl s sebou. Tři lidé včetně pilota balonu utrpěli zranění. Policie nyní vyšetřuje, co přesně kolizi způsobilo.
Střet horkovzdušného balonu s vlakem | Video: Reuters

Ke srážce došlo ve městě Burlington 1. června. Pilot se snažil o nouzové přistání, policii řekl, že právě při pokusu o přistání koš balonu dosedl na zem a následně se balon zamotal do vlaku.

Při incidentu se lehce zranil pilot a dva pasažéři. Nehodu teď vyšetřuje policie. Svědci podle místních médií tvrdí, že se balon před srážkou s vlakem odrazil od budovy.

Podle videa, které natočila řidička projíždějící kolem, vlak ještě chvíli po kolizi táhl vyfouknutý balon. "Přinejmenším to pro mě bylo traumatické," popsala nehodu autorka záběrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

V zásobnících je už veškerý plyn, který koupila správa hmotných rezerv na pokyn vlády

V plynových zásobnících je už veškerý plyn, který koupila Správa státních hmotných rezerv (SSHR) na pokyn vlády. SSHR pořídila 2,4 terawatthodin zemního plynu. Celková cena je 8,5 miliardy korun a je v ní započítáno DPH, poplatek za dopravu a skladování na 11 měsíců. Uvedl to předseda SSHR Pavel Švagr. Plyn dosud v nouzových zásobách nebyl. Celkově jsou zásobníky v České republice naplněny asi ze dvou třetin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy