Letoun nouzově dosedl na dálnici a začal hořet. Dramatické momenty zachytila kamera

lis lis
12. 8. 2022 17:00
Dramatická situace se odehrála v úterý na kalifornské dálnici. Malé letadlo přistálo na silnici, následně narazilo do nákladního auta se třemi lidmi uvnitř a začalo hořet. Pilot musel na rušné vozovce nouzově přistát kvůli poruše motoru.
Malé letadlo přistálo na silnici, následně narazilo do nákladního auta se třemi lidmi uvnitř a začalo hořet. | Video: Associated Press

Letoun se zřítil do jízdního pruhu dálnice 91 Freeway v okrese Riverside poblíž Lincoln Avenue v Kalifornii v úterý krátce po půl jedné odpoledne. Video z palubní kamery kolem projíždějícího auta ukazuje, jak letadlo přistává mezi vozidla, poté se sveze ke krajnici a zanechává za sebou stopu hořícího paliva.

Stroj poté narazil do nákladního auta se třemi lidmi uvnitř. Pilot i cestující na palubě se dokázali z letounu včas bezpečně dostat. Ani lidem v kamionu se naštěstí nic nestalo.

"Máme dnes velké štěstí, že provoz byl slabý a pilot zřejmě provedl dobrou navigaci při přistání, která zabránila tomu, co mohlo být velmi špatnou tragédií," uvedl kapitán kalifornské dálniční policie Levi Miller. Pilot musel nouzově přistát kvůli závadě na motoru, když mířil k městskému letišti ve městě Corona.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Senátor Zdeněk Hraba končí ve STAN, nesouhlasí se směřováním hnutí

Senátor Zdeněk Hraba se rozhodl ukončit členství ve STAN. Vládní hnutí se podle něj posunulo od hájení zájmů a řešení problémů běžných lidí k prosazování postojů v podstatě opačných, k aktivistické politice, napsal v úterý na Twitteru. Už nadále nechce nést zodpovědnost za "přešlapy a sporné kroky" jiných reprezentantů STAN, které nemůže nijak ovlivnit. Do jiné strany ani hnutí nepřestupuje. Předseda STAN Vít Rakušan sdělil, že Hrabův odchod je vyústěním procesu, kdy se jeho názory postupně vzdalovaly pozicím hnutí. Pro obě strany je čistým řešením, uvedl.

Hraba je předsedou senátní komise pro ústavu, do horní parlamentní komory byl zvolen za STAN v roce 2018 v obvodu Benešov. V úterý napsal, že hnutí mu bylo sympatické tím, že řešilo skutečné problémy lidí "na nejnižší a nejdůležitější úrovni, na městech a v obcích". To se ale začalo měnit. "Postupně však do hnutí začali přicházet noví lidé, nové pohledy, nové zkušenosti s novými kolegy v hnutí. To bylo znásobeno mnohdy nepřijatelnými nápady prosazovanými koaličním partnerem hnutí, tedy Piráty. A některé viditelné tváře pak začaly být pirátštější než sami Piráti," míní. STAN se podle něj - až na četné výjimky - posunulo od pragmatické politiky pro normální lidi, kteří mají rádi a preferují svůj suverénní stát, národ, domov a rodinu, k aktivistické politice.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Firma, která čelila kritice za práci na běloruské železnici, vypověděla zakázky

Společnost AŽD Praha opustila běloruskou železnici. Firma vypověděla nájemní smlouvy ke svým tamním zakázkám a prodala zásoby. V Bělorusku by zároveň neměl být žádný její zaměstnanec. Společnost o tom dnes informovala na twitteru.

Firma čelila v minulých dnech kritice za svou práci na běloruské železnici. Iniciativa Společenství běloruských železničářů na sociální síti telegram uvedla, že ve dvou stanicích v běloruském Homelu byl uveden do provozu zabezpečovací systém právě od společnosti AŽD. Železniční uzel v Homelu údajně využívali Rusové pro převoz své vojenské techniky, kterou používají v konfliktu na Ukrajině. AŽD Praha k tomu v předchozích týdnech napsala, že šlo jen o nejnutnější práce pro zajištění bezpečnosti provozu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy