Dala výpověď a s nafukovací hospodou obráží Británii. Rezervace má až do roku 2020

Magazín Magazín
18. 7. 2019 9:58
Proč byste chodili do hospody, když může hospoda přijít za vámi? Zřejmě tohle si řekla i Marie-Louise Blunnová, když dala výpověď a v květnu loňského roku si koupila nafukovací podnik, se kterým teď objíždí svatby, narozeninové akce i nejrůznější festivaly po celé Anglii.
Pojízdná hospoda měří na délku 12 metrů a je ze stejného materiálu jako skákací hrady pro děti. | Video: Reuters

Bizarní nápad se během pár měsíců proměnil v úspěšný podnikatelský projekt, protože Blunnová má plný diář až do roku 2020 a ročně navštíví stovky akcí.

"Vždycky mě bavilo pořádat večírky a hostit lidi. Nikdy bych neměla dost peněz, abych si mohla otevřít hospodu, a tohle je nejlepší způsob. Nemám přehnané režijní náklady ani závazky," řekla 42letá žena z Birminghamu.

Pojízdná hospoda měří na délku 12 metrů a je ze stejného materiálu jako skákací hrady pro děti. Majitelka ji nafoukne během 15 minut a skladuje ji v lodním kontejneru.

Britové si gumovou hospůdku můžou pronajmout od 650 liber (zhruba 18 500 korun). "Když do ní lidé poprvé vejdou, nemají slov, jsou z ní nadšení," dodává Blunnová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy