UFO v Číně? Ohnivá koule na nebi, líčí událost očití svědci

pej
21. 5. 2014 7:00
V Číně byly spatřeny tři neidentifikovatelné kovové útvary. Místní se domnívají, že šlo o části UFO.
Neznámý předmět nalezený v Číně
Neznámý předmět nalezený v Číně | Foto: Twitter ExpandedPerspectives

Meng Chang – Obyvatelé severovýchodní čínské provincie Heilongjiang tvrdí, že v jejich vesnici spadlo v pátek UFO. Ve skutečnosti jde o tři kovové předměty zatím neznámého původu. Ty mají v průměru 2,5 metru a váží zhruba 90 kilo.

"Na nebi jsem viděl obrovskou ohnivou kouli, myslel jsem si, že jde o meteorit. Pak jsem slyšel děsivé pískání a předmět spadl na zem," popsal událost jeden z vesničanů pro Chinanews.com.

Televizní záběry čínské televize
Televizní záběry čínské televize | Video: YouTube

Další dva neznámé předměty spadly ve vedlejším okrese Baiquan a jsou momentálně zkoumány specialisty. Mezitím se už objevily teorie o jejich původu.

Podle Chinanews.com by mohlo jít o objekt pocházející z havarované ruské rakety Proton – M, která nesla vyspělou satelitní techniku. Šéf ruské národní kosmické agentury Roscosmos Oleg Ostapenko tuto informaci ale popřel.

"Střípky z rakety a její náklad byly zřejmě spáleny v atmosféře, což znamená, že nemohly způsobit žádné škody na Zemi," dodal Ostapenko pro Russia Today.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy