UFO v Číně? Ohnivá koule na nebi, líčí událost očití svědci

pej
21. 5. 2014 7:00
V Číně byly spatřeny tři neidentifikovatelné kovové útvary. Místní se domnívají, že šlo o části UFO.
Neznámý předmět nalezený v Číně
Neznámý předmět nalezený v Číně | Foto: Twitter ExpandedPerspectives

Meng Chang – Obyvatelé severovýchodní čínské provincie Heilongjiang tvrdí, že v jejich vesnici spadlo v pátek UFO. Ve skutečnosti jde o tři kovové předměty zatím neznámého původu. Ty mají v průměru 2,5 metru a váží zhruba 90 kilo.

"Na nebi jsem viděl obrovskou ohnivou kouli, myslel jsem si, že jde o meteorit. Pak jsem slyšel děsivé pískání a předmět spadl na zem," popsal událost jeden z vesničanů pro Chinanews.com.

Televizní záběry čínské televize
Televizní záběry čínské televize | Video: YouTube

Další dva neznámé předměty spadly ve vedlejším okrese Baiquan a jsou momentálně zkoumány specialisty. Mezitím se už objevily teorie o jejich původu.

Podle Chinanews.com by mohlo jít o objekt pocházející z havarované ruské rakety Proton – M, která nesla vyspělou satelitní techniku. Šéf ruské národní kosmické agentury Roscosmos Oleg Ostapenko tuto informaci ale popřel.

"Střípky z rakety a její náklad byly zřejmě spáleny v atmosféře, což znamená, že nemohly způsobit žádné škody na Zemi," dodal Ostapenko pro Russia Today.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy