UFO v Číně? Ohnivá koule na nebi, líčí událost očití svědci

pej
21. 5. 2014 7:00
V Číně byly spatřeny tři neidentifikovatelné kovové útvary. Místní se domnívají, že šlo o části UFO.
Neznámý předmět nalezený v Číně
Neznámý předmět nalezený v Číně | Foto: Twitter ExpandedPerspectives

Meng Chang – Obyvatelé severovýchodní čínské provincie Heilongjiang tvrdí, že v jejich vesnici spadlo v pátek UFO. Ve skutečnosti jde o tři kovové předměty zatím neznámého původu. Ty mají v průměru 2,5 metru a váží zhruba 90 kilo.

"Na nebi jsem viděl obrovskou ohnivou kouli, myslel jsem si, že jde o meteorit. Pak jsem slyšel děsivé pískání a předmět spadl na zem," popsal událost jeden z vesničanů pro Chinanews.com.

Televizní záběry čínské televize
Televizní záběry čínské televize | Video: YouTube

Další dva neznámé předměty spadly ve vedlejším okrese Baiquan a jsou momentálně zkoumány specialisty. Mezitím se už objevily teorie o jejich původu.

Podle Chinanews.com by mohlo jít o objekt pocházející z havarované ruské rakety Proton – M, která nesla vyspělou satelitní techniku. Šéf ruské národní kosmické agentury Roscosmos Oleg Ostapenko tuto informaci ale popřel.

"Střípky z rakety a její náklad byly zřejmě spáleny v atmosféře, což znamená, že nemohly způsobit žádné škody na Zemi," dodal Ostapenko pro Russia Today.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy