Brit si v Dubaji půjčil lamborghini a během čtyř hodin dostal pokuty za milion

Magazín Magazín
8. 8. 2018 13:45
Více než třicetkrát porušil minulý týden pětadvacetiletý Brit rychlostní limit na nejrušnější dubajské dálnici. Za přestupky mu tak byla vyměřena milionová pokuta. K jejímu zaplacení se nehlásí a luxusní lamborghini teď nechce zpátky ani majitel půjčovny ze strachu, že bude muset pokutu zaplatit místo mladíka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pětadvacetiletý britský turista na svou dovolenou v Dubaji jen tak nezapomene. Během čtyřhodinové projížďky v půjčeném Lamborghini Huracan totiž překročil rychlost více než třicetkrát a celková výše pokuty se tak vyšplhala na 47 600 dolarů, což je v přepočtu přes milion korun.

Mladík se podle informací britské BBC řítil po nejrušnější dubajské dálnici E11, zvané také Sheikh Maktoum Road, rychlostí 240 kilometrů za hodinu. Vzhledem k tomu, že je v zemi jako turista a auto patří vlastníkovi půjčovny, je možné, že se zaplacení pokuty vyhne.

Situaci komplikuje fakt, že půjčovna si vzala jako garanci mladíkův pas. Auto tak podle informací britských médií stále stojí před hotelem, kde se Brit ubytoval, a nikdo jej prozatím nechce. Majitel půjčovny si podle BBC odmítá auto vyzvednout, protože se obává, že bude muset zaplatit pokutu místo Brita. Ten se k uhrazení vyměřené částky zatím nemá a není ani jasné, zda již neopustil zemi s nově vydaným pasem.

Americká stanice Fox News citovala právníka, podle kterého je možné, že půjčovna podá na Brita žalobu za nezaplacenou pokutu a spor bude dořešen až ve Velké Británii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Bidenovi začala letní dovolená, stráví ji s rodinou v Jižní Karolíně

Americkému prezidentovi Joeu Bidenovi začala letní dovolená, informuje agentura AP. Šéf Bílého domu podle ní stráví se svou rodinou v Jižní Karolíně nejméně sedm dní. Biden opustil Bílý dům v doprovodu první dámy Jill Bidenové. Na Andrewsově letecké základně v Marylandu nedaleko hlavního města Washingtonu na ně čekal prezidentský speciál Air Force One, který je dopravil do Charlestonu. Na palubě byli také prezidentův syn Hunter Biden, snacha Mellisa Cohenová a vnuk Beau.

Prezidentský pár má podle AP v plánu strávit dovolenou na ostrově Kiawah, kde bude mít k dispozici soukromou pláž a golfový resort. Na místě podle agentury zůstanou do úterý.

Bílý dům nereagoval na žádost AP o podrobnosti k Bidenovým dovolenkovým plánům, včetně dotazu, kdy se prezident vrátí do Washingtonu.

Letní dovolené jsou prezidentskou tradicí. George Bush mladší často trávil srpen prací na svém texaském ranči v téměř čtyřicetistupňových vedrech. Barack Obama se zdokonaloval v golfu na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží Massachusetts. Donald Trump trávil čas ve svém soukromém golfovém klubu v New Jersey. Loni Bidenovy letní plány narušil legislativní kalendář, nárůst počtu případů covidu-19 a chaotické stahování amerických sil z Afghánistánu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Německá policie čelí kritice za to, že zastřelila nezletilého černocha v dětském domově

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Policejní hlídku přivolala v pondělí zaměstnankyně jednoho dětského domova v Dortmundu. Ohlásila, že viděla jednoho ze svěřenců s nožem. Na místě zasahovalo 11 policistů, kteří proti nezletilci použili oslňující granáty a slzný plyn. Když mladík zaútočil, jeden z policistů na něj vystřelil ze samopalu MP5 a pětkrát ho zasáhl.

Podle státní zástupkyně Carsten Dombertové je v případu stále mnoho nejasností. Podle ní se šestnáctiletý Senegalec léčil s psychickými problémy a neuměl dobře německy. Vyšetřovatelé také zvažují možnost, že si mladík chtěl nožem ublížit či spáchat sebevraždu. Podle Dombertové zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v postupu policistů sehrála nějakou roli barva kůže útočníka.

V Dortmundu demonstrovaly stovky lidí za nezávislé prošetření události. Demonstranti se také pozastavují nad použitím samopalu při zásahu, kde bylo 11 policistů. Podle kriminologa Thomase Feltese tato okolnost mohla zvýšit napětí. Německá asociace právníků DAV kritizuje, že případ vyšetřují policisté z nedalekého města Recklinghausen a nikoli nezávislý orgán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy