Aligátor jako kasička. V americké zoo mu našli v žaludku 70 mincí, pak šel na operaci

ČTK ČTK
25. 2. 2024 15:38
Pracovníci zoologické zahrady v americkém státě Nebraska minulý týden vybrali ze žaludku jednoho z tamních aligátorů 70 mincí. Do výběhu je naházeli návštěvníci a personál je pak objevil v těle plaza při rutinní kontrole. Na případ upozornila zpravodajská společnost BBC.
Aligátor pod vodou.
Aligátor pod vodou. | Foto: Shutterstock

Zoo ve městě Omaha oznámila, že mince našla v těle svého "ikonického obyvatele". Takto nazvala 36letého aligátora jménem Thibodeaux, který má v důsledku vzácné poruchy bílou kůži a modré oči. Drobné zahozené návštěvníky zřejmě spořádal mezi jednotlivými úklidy výběhu.

Pracovníci zoo je pak našli, když všech deset místních aligátorů absolvovalo pravidelnou prohlídku, která v případě Thibodeauxe odhalila "cizí kovové předměty v žaludku". Veterináři zvíře uspali a zavedli mu do těla plastovou trubici, kterou dopravili do žaludku kameru a další nástroje. Mince odstranili a aligátor už se od té doby vrátil do svého příbytku.

Veterinářka Christina Ploogová, která operaci vedla, veřejnosti vzkázala, že mince jsou pro zvířata nebezpečné, neboť mohou obsahovat škodlivé chemikálie. Zoo návštěvníky vyzvala, aby je do vodních nádrží neházeli.

Video: Tati, na zahradě je aligátor. Odvážný veterán s popelnicí na sítích ohromil davy lidí (30. 9. 2021)

Odvážné odchycení aligátora natočili skandující sousedé. | Video: Youtube/Roy Bonilla
 

Právě se děje

Další zprávy