Zpěvák Hrůza se uzdravuje, v březnu začne koncertovat

ČTK ČTK
17. 1. 2015 12:50
Hrůzu loni v červenci těžce zranili dva muži. S krvácením do mozku a v bezvědomí skončil v ostravské městské nemocnici
Michal Hrůza.
Michal Hrůza. | Foto: Matej Slávik\Economia

Praha - Skladatel a zpěvák Michal Hrůza se po osmi měsících od úrazu, který utrpěl při konfliktu v Ostravě, vrátí na koncertní pódia.

Turné se symbolickým názvem Noc a den Michala Hrůzy 2015 začne 19. března v pražském Fóru Karlín, poté navštíví se svojí Kapelou Hrůzy dalších sedm měst, řekla zpěvákova manažerka Martina Tůmová.

Hrůzu loni v červenci těžce zranili dva muži. S krvácením do mozku a v bezvědomí skončil v ostravské městské nemocnici

Od září je doma

"Hudba je součástí mého životního štěstí a jsem rád, že se ke mně vrací," uvedl Hrůza, který byl propuštěn z rehabilitačního zařízení nemocnice v pražském Motole 1. září do domácího léčení.

Při svém turné zamíří do Karlových Varů, Olomouce, Opavy, Jihlavy, Liberce, Tábora a Ústí nad Labem. Jako předkapely se představí skupiny Mother´s Angels a Lety Mimo.

Chtěl uklidnit hádku

Hrůza vystupoval loni 16. července na ostravském Festivalu v ulicích. V noci se na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit.

Když se rozhodl zavolat policii, oba prý zaútočili na něj. Policie po několika dnech mladíky obvinila z ublížení na zdraví, výtržnictví a vydírání. Oba skončili ve vazbě, z níž byli později propuštěni. Za těžké ublížení na zdraví jim hrozí až deset let vězení.

Kapela zkouší už od podzimu

Kapela Hrůzy (Karel Heřman, Emil Kopta, Aleš Zenkl a Standa Matoušek) už od podzimu zkouší a pracuje na dramaturgii koncertů. Na koncertech zazní Hrůzovy největší hity, ale i aktuální singly z dvojalba Noc/Den.

Na pražském koncertě 19. března, který bude zaznamenán Českou televizí, vystoupí řada hostů. Například se představí Xindl X, Anna K., Klára Vytisková a další. "Od doby, kdy jsem Michala navštěvovala v Ostravě, jsem ani na minutu nepřestávala věřit, že den, kdy bude zase stát s kytarou na pódiu, stoprocentně přijde. A že je to tak brzo, je zázrak a já už se na ten jeho velký návrat neskutečně těším," uvedla Anna K.

Na jarní turné naváže kapela Hrůzy koncerty na Majálesech v Hradci Králové (24. dubna), Praze (1. května), a Brně (7. května).

 

Právě se děje

Další zprávy