Z příběhu novinářek The New York Times, které psaly o kauze Harvey Weinstein, bude film

ČTK Kultura ČTK, Kultura
26. 4. 2018 14:47
Příběh novinářek Jodi Kantorové a Megan Twoheyové z amerického listu The New York Times, které pomohly odhalit sexuální aféru vlivného filmového producenta Harveyho Weinsteina, se v Americe dočká filmového zpracování. Informoval o tom časopis The Hollywood Reporter. Deník NYT a časopis The New Yorker nedávno za odkrytí kauzy získaly Pulitzerovu cenu.
Harvey Weinstein.
Harvey Weinstein. | Foto: ČTK

Autor scénáře ani režisér filmu o kauze, která odstartovala sérii odhalení sexuálních obtěžování v Hollywoodu, známou pod hashtagem #MeToo, zatím nejsou známí. Snímek se podle časopisu The Hollywood Reporter nemá zabývat přímo Harveym Weinsteinem, ale zaměří se na to, jak obě novinářky na jedné z nejvýznamnějších kauz desetiletí pracovaly a čelily přitom výhrůžkám i zastrašování.

O zisk práv na převedení aféry na stříbrné plátno usiluje filmové studio Annapurna spolu s produkční společností Plan B, jejímž majitelem je herec Brad Pitt. Tato společnost stála za oscarovými snímky 12 let v řetězech a Moonlight.

Článek o Weinsteinovi, jenž byl jedním z nejrespektovanějších a nejvíce oceňovaných hollywoodských producentů, se v The New York Times poprvé objevil loni 5. října. Psalo se v něm, že Weinstein po desetiletí platil za mlčení ženám, které sexuálně obtěžoval. Weinsteinova aféra zvedla celosvětovou vlnu odporu proti tomuto chování. 

Na seznam obviněných se postupně dostali například hvězdný herec Kevin Spacey, dirigent Metropolitní opery James Levin, režisér Oliver Stone nebo herec Steven Seagal. Bez připomínky potřeby ozývat se proti predátorskému chování se od té doby neobešla žádná velká kulturní akce v Hollywoodu.

Nejvýrazněji na problematiku sexuálního obtěžování a pochroumaného ženského sebevědomí upozornila moderátorka Oprah Winfreyová během předávání Zlatých glóbů. 

 

Právě se děje

před 43 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy