Jára Cimrman má opět nové CD

RiK, ČTK
23. 11. 2005 0:00
Praha - V díle neuznaného velikána českých dějin stále existují zvukem nezmapovaná místa. Právě proto včera proběhl křest Járova nového CD.

Také potrubní dopravou osob se zabýval světoběžník a vynálezce Jára Cimrman. Právě na jeho žádost prý vyvinuli bratři Mannesmannovi bezešvé trubky. Potrubí se švem totiž ničilo cestujícím oděv. Lékařská komora však dopravu osob trubkami zakázala. I tuto informaci obsahuje přebal nového dvojalba Supraphonu nazvaného Posel světla. Cédéčko v Praze představili zakladatelé divadla, rozvíjejícího už osmatřicet let odkaz českého fiktivního génia.

Posel světla se společně s jednoaktovou hrou Vizionář hraje v představení Posel z Liptákova, ale na stejnojmenném CD nebylo z kapacitních důvodů uvedeno. DVD vizuální verze jej však obsahuje. Teď mají možnost ocenit kvality této Cimrmanovy futuristické hry i posluchači.

O nahrávce hovoří cimrmanolog Zdeněk Svěrák:

#reklama

 

Právě se děje

před 7 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy