Foto: Designblok 2011 vydal varovné signály

Foto: Designblok 2011 vydal varovné signály
Bezkonkurenční design výtahové šachty v útrobách Šporkovského paláce
Židle a židličky, které je možno jednoduše a snadno složit v úspornou složku
Předaukční výstava designu 20. století Cohnauction - možná se vaše babička nedávno neuváženě zbavila tohoto designu a koupila si nový, pravděpodobně méně hodnotný nábytek
Příroda je geniální designér - prezentace "vyrobeno lesem.com" ve Futuramě je však tentokrát opravdu zajímavým nápadem a skutečně designérskou realizací.
Foto: Aktuálně.cz, Eva del Risco Koupová
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 10. 2011 12:10

Letos se na Desingbloku díky radikální úpravě finančních podmínek účasti objevilo minimum produktových designérů. Výsledkem byla sice pohodová, ale poněkud nevyvážená přehlídka velkých firem, odvázaných studentských prací, originálních menších studií a solitérních živnostníků. Právě inovativní produktový design však doposud utvářel image Desingbloku coby prestižní přehlídky toho nejlepšího. V kombinaci s ekonomickou krizí tak prvotní nadšenectví organizátorů patrně zestárlo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 50 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy