Pozůstalí po Sinéad O'Connor vyzvali Trumpa, aby přestal hrát její hudbu na mítincích

ČTK ČTK
4. 3. 2024 20:30
Pozůstalí po Sinéad O'Connor vyzvali Trumpa, aby přestal hrát její hudbu na mítincích

Správci pozůstalosti irské zpěvačky Sinéad O'Connor požádali bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby na předvolebních mítincích nehrál její hudbu. Uvedli, že zesnulá hudebnice považovala exprezidenta za "biblického ďábla", informovala agentura AP. Trump, který se momentálně uchází o republikánskou nominaci do letošních prezidentských voleb, na svých akcích hrál její největší hit Nothing Compares 2 U.

Ve společném prohlášení správci pozůstalosti a nahrávací společnost Chrysalis požádali, aby Trump "okamžitě přestal používat její hudbu".

Zpěvačka, která zemřela vloni ve věku 56 let, "žila podle tvrdého morálního kodexu definovaného poctivostí, laskavostí, spravedlností a slušností vůči svým bližním", stojí v prohlášení. "S rozhořčením jsme se proto dozvěděli, že Donald Trump na svých politických shromážděních používá její ikonické vystoupení s písní Nothing Compares 2 U," dodali správci pozůstalosti a nahrávací společnost.

"Bez nadsázky lze říci, že Sinéad by byla znechucena, zraněna a uražena, kdyby její dílo takto zkresloval někdo, koho ona sama označila za 'biblického ďábla'. Jako strážci jejího odkazu požadujeme, aby Donald Trump a jeho spolupracovníci okamžitě přestali používat její hudbu," končí žádost.

Sinéad O'Connor se díky správcům pozůstalosti připojila k rostoucímu seznamu umělců, kteří se ohradili proti tomu, aby Trump používal jejich písně. Jsou mezi nimi také Rihanna, Neil Young, kapela Linkin Park, zesnulý Tom Petty nebo Steven Tyler ze skupiny Aerosmith.

 

Právě se děje

Další zprávy