FOTO Pohřeb režisérky. Kolegové poděkovali Věře Chytilové

Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
21. 3. 2014 15:20
V krematoriu v pražských Strašnicích v pátek proběhlo poslední rozloučení s Věrou Chytilovou, první dámou českého filmu.

Fotogalerie - Rodina, přátelé, kolegové a bývalí studenti režisérky Věry Chytilové ji v pátek po poledni vyprovodili na poslední cestě.

V zaplněné velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze poděkovali filmařce, známé svým autorským nasazením, důsledností a nekompromisností, obsahovou, formální a etickou naléhavostí umělecké tvorby. Věra Chytilová zemřela po dlouhé nemoci 12. března ve věku 85 let.

Během smutečního obřadu promluvili šéf Národního filmového archivu Michal Bregant, herci divadla Sklep Tomáš Hanák, Milan Steindler a David Vávra, dále Boleslav Polívka a Jan Kačer.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy