Ostatky Marylin Monroe by měly svědčit

ČTK, kiz
19. 11. 2005 11:00
Los Angeles - Zástupce prokurátora v Los Angeles John Miner se snaží přimět úřady, aby daly příkaz k exhumaci ostatků slavné filmové herečky Marilyn Monroe.
Marylin Monroe a Joe DiMaggio si vychutnávají první polibky po svatbě
Marylin Monroe a Joe DiMaggio si vychutnávají první polibky po svatbě | Foto: Profimédia

Chce, aby stále neobjasněnou příčinu její smrti před 40 lety mohly prověřit moderní soudní postupy. Smrt Marylin Monroe provází řada nejasností a tajemství. Podle některých náznaků měli herečku zavraždit vysoce postavení vládní agenti, aby zakryli skandál kolem jejího milostného románku s tehdejším americkým prezidentem Johnem F. Kennedym.

Miner se drží teze, že Marylin zemřela po smrtící injekci. Je přesvědčen, že nynější soudní věda je na takové úrovni, že může odhalit, jak a možná i proč herečka zemřela. V rozhovoru pro magazín Playboy Miner trvá na tom, že je nutné obnovit "vyšetřování, při němž budou lidé svědčit pod přísahou a při němž budou posouzeny všechny nesrovnalosti a nezodpovězené otázky".

"Požádám o exhumaci ostatků, abych se pokusil zjistit, zda se uchovalo dostatečné množství tkáně tračníku, která by se dala prověřit plynovou chromatografií. Pokud by tato metoda prokázala, že tkáň byla vystavena barbiturátům, získá se alespoň jedna odpověď - že Marylin Monroe někdo zabil," míní Miner.

"Nemyslím, že by se vůbec někdy podařilo zjistit vrahovu totožnost. Získáme ale správnou diagnózu a Monroe nebude mít to věčné znamení člověka, který si vzal život sám," řekl magazínu prokurátor.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy