Oscarový režisér Steve McQueen natočí dokument o zavražděném raperovi Tupacovi

mad
11. 5. 2017 4:00
Správci majetku rapera Tupaca Shakura schválili tvorbu dokumentárního filmu, který natočí režisér oscarového snímku 12 let v řetězech Steve McQueen. Hudebníka zastřelil neznámý pachatel ve věku pouhých 25 let v roce 1996 v Las Vegas.
Režisér Steve McQueen (vlevo) a Tupac.
Režisér Steve McQueen (vlevo) a Tupac. | Foto: ČTK

Americký režisér Steve McQueen natočí dokument o zastřeleném raperovi Tupacovi. Informoval o tom server Variety.

Projekt autorizovali správci majetku Tom Whalley a společnost Amaru Entertainment v úterním prohlášení. Firma vznikla z iniciativy raperovy matky, aby vydávala Tupacovy písně po jeho smrti. Chystaný snímek bude financovat i distribuovat.

Mezi producenty připravovaného filmu je Jayson Jackson, který v minulosti dohlížel na životopisné dokumenty o zpěvačce Nině Simon What Happened, Miss Simone? (2015) a kapele The Beatles s názvem The Beatles: Eight Days a Week (2016). Dalšími producentkami budou také Tupacova teta a sestra.

Režie se ujme britský rodák Steve McQueen, který naposledy natočil drama 12 let v řetězech (2013). To obdrželo tři Oscary včetně ceny za nejlepší film. "Cítím se nesmírně dojatý a natěšený tím, že prozkoumám život a dobu tohoto legendárního umělce," řekl McQueen. "Málokdo, jestli vůbec někdo, zářil více než Tupac Shakur. Těším se na blízkou spolupráci s jeho rodinou, abych mohl vyprávět nepřibarvený příběh talentovaného muže."

V červnu má zároveň premiéru životopisný film o Tupacovi od společnosti Lionsgate s názvem All Eyez on Me. Premiéra se uskuteční v den, kdy by zpěvákovi bylo 46 let. Tupaca ve snímku ztvárnil debutant Demetrius Shipp Jr.

Tupac svými písněmi vytrvale kritizoval rasismus vůči Afroameričanům, například v podobě tématu policejní brutality. 7. září 1996 ho neznámý pachatel postřelil, když byl spolu s hudebním producentem Sugem Knightem na cestě do lasvegaského klubu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 50 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy