Velký knižní čtvrtek - březen 2018
- Bryn Greenwood: Mezi krásou a ošklivostí
- Elena Ferranteová: Geniální přítelkyně 4
- Lisa McInerneyová: Nádherné kacířství
- Amor Towles: Gentleman v Moskvě
- Tomáš Boukal: Hřbitov nevěst
- Daniel Peter: Sestra smrt
- Jiří Křižan: Stín
- Martin Vopěnka: Biblické příběhy pro nevěřící děti
- Tomo Parvela, Bjørn Sortland, Pasi Pitkänen: Kepler62
- Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc
- Lukáš Kuta: Dítě štěstěny
- Gene Deitch: Z lásky k Praze
- Václava Jandečková: Falešné hranice
- Aleš Palán: Raději zešílet v divočině
- Tomáš Macek: Příběhy Corsa rosa
Světovou literaturu bude v rámci Velkého knižního čtvrtku reprezentovat román Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwoodové nebo závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky od autora či autorky publikující pod jménem Elena Ferrante.
Irská spisovatelka Lisa McInerneyová v knize Nádherná kacířství zavede čtenáře mezi obyvatele své rodné země v době hospodářské krize.
Velký knižní čtvrtek představí i román Gentleman v Moskvě Američana Amora Towlese, který se odehrává roku 1922 po konci občanské války v luxusním moskevském hotelu. Kniha mimo jiné zvítězila v anketě deníku The Times.
Do Ruska umístil děj své krimi také Tomáš Boukal, příběh nazvaný Hřbitov nevěst zasadil do zapomenuté trestanecké osady v sibiřské tajze. Thriller Daniela Petra Sestra smrt se odehrává v severních Čechách a je inspirován skutečnými událostmi.
Mezi novinkami je dále Stín scenáristy Jiřího Křižana, autora předloh k filmům Signum Laudis, Stíny horkého léta či Je třeba zabít Sekala.
Knihu Biblické příběhy pro nevěřící děti, která ovšem není určena jen dětem, napsal Martin Vopěnka. Mladším čtenářům dobře známé téma videoher netradičně zpracovává první díl šestidílné série Kepler62: Pozvánka od trojice finských autorů.
Světovým bestsellerem, oceněným mimo jiné cenou za přínos americké dětské literatuře Newbery Medal 2017, je pak Dívka, která upíjela měsíc od Kelly Barnhillové.
Prodejci knih nabídnou také dva memoáry. Pecková: Dítě štěstěny je rozhovor houslisty a hudebního skladatele Lukáše Kuty se světoznámou operní pěvkyní Dagmar Peckovou. Druhý titul Z lásky k Praze je autobiografií Gena Deitche, amerického filmaře, držitele Oscara za animovaný film z roku 1961, který spoluutvářel československé dějiny animovaného filmu.
Literaturu faktu zastoupí publikace Václavy Jandečkové Falešné hranice odkrývající činnost komunistické Státní bezpečnosti na přelomu 40. a 50. let minulého století.
Pohled do světa šumavských samotářů a poustevníků přinese kniha Raději zešílet v divočině spisovatele Aleše Palána. Pro fanoušky sportu a zejména cyklistiky pak redaktor deníku MF Dnes Tomáš Macek mapuje sto ročníků Giro d'Italia v knize Příběhy Corsa rosa.