Marek Najbrt, režisér Kanceláře Blaník, natočil pohádku Čertí brko. Peklo v ní funguje jako úřad

Kultura Kultura
Aktualizováno 20. 9. 2017 22:36
Z politické satiry k pohádce - to je pracovní trajektorie režiséra Marka Najbrta. Do hlavních rolí právě dotočeného Čertího brka obsadil Jana Cinu a Judit Bárdosovou, Lucifera hraje Ondřej Vetchý. V pohádce o tom, co způsobila porouchaná pomůcka k zapisování hříchů, se objeví i Jana Plodková, Jan Budař nebo Marek Daniel. Peklo je v Najbrtově podání zcela odlišné od vžitých pohádkových představ: zde se jedná o úřad. „V našem příběhu existuje ústřední peklo s Luciferem a další podpekla, což jsou jakási detašovaná pracoviště. Jako když máte v malém městě policejní stanici, tato podpekla řeší hříšníky v daném okrsku,“ vysvětluje režisér, jenž pro natáčení vybral také kaolinové doly v Nevřeni.
Čertí brko je pohádka, ve které má hlavní roli Jan Cina. | Video: Falcon
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy