Svět knihy: Diskuse s básníkem či nejkrásnější knihy. Zde je 20 tipů, kam zajít na knižním veletrhu

Denis Chripák Denis Chripák
11. 5. 2017 11:52
Od čtvrtka do neděle je na pražském Výstavišti otevřen veletrh Svět knihy. Chystá besedy s čínským spisovatelem Liao I-Wuem, Polákem Mariuszem Szczygiełem či básníkem Ryszardem Krynickim. Večer se budou promítat filmy i konat koncerty, další pořady se uskuteční ve vzducholodi Centra současného umění Dox.
AKCE VELETRHU NA MAPĚ
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy