Je libo Červeného trpaslíka, nebo upíry?

RiK
8. 2. 2006 10:30
Praha - Víkend v Praze proběhne v režii fanoušků sci-fi. Budou se konat hned dvě třídenní, na sobě nezávislé akce.

Ani přesto, že komunita příznivců SF&F literatury u nás není tak početná jako například v Americe, nejsou fanoušci schopni domluvit se a staví dvě svá setkání proti sobě.

Je pravda, že starší a větší akce s názvem Pragocon se zaměřuje na poněkud odlišnou cílovou skupinu než konkurenční Trpaslicon, ale i tak se fanoušci navzájem prolínají a skalní příznivci budou mít o víkendu těžké rozhodování.

Pragocon, který proběhne od pátku do neděle v ZŠ Benita Juareze v Bílé ulici v Praze 6 v Dejvicích, pořádá pod záštitou Mensy ČR ing. Václav Fořtík. Setkání je směřováno mladým lidem, kterým poskytuje množství workshopů a přednášek o tom, jak psát, jak vymýšlet tematické hry, pro návštěvníky je připravena i bohatá kolekce přednášek o fantasy i SF literatuře.

Součástí Pragoconu je i vyhlášení literární soutěže O cenu barda Marigolda, která je primárně určena tvůrcům do 18 let. Soutěž probíhá vždy od září. Minulých ročníků Pragoconu se zúčastnilo něco kolem tisíce návštěvníků.

Bližší informace včetně úplného programu naleznete na stránkách Mensy ZDE.

Pojeďte na Červeného trpaslíka

Konkurenci Pragoconu letos tvoří o něco dříve ohlášený Trpaslicon, který se primárně zaměřuje na komediální seriály v čele s legendárním Červeným trpaslíkem. Účast přislíbili i dabéři seriálu, kteří se zúčastní besedy s fanoušky. Mimo něj se mohou návštěvníci těšit na seriály jako Halo! Halo!, Černá zmije s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli a mnoha dalšími.

Druhou programovou linii budou tvořit přednášky a kvízy o kultovní Zeměploše Terryho Pratchetta, k jednoznačným tahákům patří další z autorských čtení Jana Kantůrka.

Celá akce je pojata jinak než Pragocon, počet návštěvníků se v minulých ročnících pohyboval kolem dvou set. Setkání působí i díky skupině mladých a ochotných pořadatelů daleko komornějším, až rodinným dojmem.

Trpaslicon proběhne na Chodově v ZŠ květnového vítězství. Plánek cesty a program najdete na oficiálních stránkách Trpasliconu ZDE.

Víkendová nabídka je více než široká, zbývá jen dilema, kam se vypravit.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy