reklama
 
 

Zemřel zpěvák David Bowie, rok a půl bojoval s rakovinou. Bylo mu 69 let

11. 1. 2016 8:07
David Bowie zemřel obklopen svou rodinou, 18 měsíců bojoval s rakovinou. Informace se objevila na jeho oficiálním profilu na Facebooku, potvrdil ji i jeho syn, filmař Duncan Jones. Bowie, vlastním jménem David Jones, se proslavil v roce 1969 díky albu Space Oddity a poté také díky převtělování do fiktivní androgynní postavy Ziggy Stardust. Skutečnou slávu mu ale přineslo až v roce 1972 album The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Zaujal nejen originálními rytmy, melodiemi a experimentováním s hudebními styly, ale také na svou dobu extravagantními kostýmy a maskami, stejně jako scénickým pojetím koncertů.

Londýn – Zemřel britský zpěvák David Bowie, úmrtí slavného muzikanta potvrdili jeho blízcí na Twitteru.

"David Bowie po 18 měsících statečného boje s rakovinou dnes zemřel pokojně, obklopen svou rodinou. I když mnozí z vás budou z této ztráty zarmouceni, žádáme vás, abyste respektovali soukromí rodiny v době jejího smutku," uvedla rodina.

Novátorský zpěvák, skladatel a herec bojoval rok a půl s rakovinou.

Rocker nedávno vydal ke svým narozeninám 8. ledna nové album Blackstar.

"David Bowie se po pěti dekádách své kariéry zaslouženě honosí image popového inovátora, který se nebojí dělat věci, před nimiž by ostatní kolegové uhnuli,“ napsal hudební publicista Karel Veselý o desce, kterou David Bowie vydal tři dny před svou smrtí.

V roce 1999 byl jmenován rytířem Řádu umění a literatury, což je jedno z nejvyšších francouzských ocenění za celoživotní hudební dílo. S majetkem několika set milionů liber byl jednou z nejbohatších hvězd současnosti. Byl nositelem mnoha cen, dvakrát obdržel třeba hudební cenu Grammy, třikrát BRIT Awards.

"Vyrůstal jsem při poslechu a sledování popového génia Davida Bowieho. Byl mistrem objevování. Je to ohromná ztráta," napsal na twitteru britský premiér David Cameron.

Manželka a modelka somálského původu Iman Bowiemu porodila holčičku. Iman má ještě z předchozího manželství dceru Zulekah, David má s Angelou Barnettovou (onou Angie, o které zpívají Rolling Stones) syna Duncana Jonese, známého filmového režiséra.

V roce 2004 Bowie absolvoval operaci srdce. První příznaky onemocnění se tehdy projevily během červnového koncertu v Praze, který kvůli bolestem nedokončil. Naživo Bowie naposledy vystoupil v roce 2006 na charitativním koncertě v New Yorku.

January 10 2016 - David Bowie died peacefully today surrounded by his family after a courageous 18 month battle with...

Zveřejnil(a) David Bowie dne 10. leden 2016

autor: Kultura | 11. 1. 2016 8:07

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama