Zemřel muzikant Přemek Černík, hrál v kapele Niceland a pořádal festival Mighty Sounds

Kultura Kultura
Aktualizováno 17. 8. 2016 18:51
Muzikant a spolupořadatel hudebního festivalu Mighty Sounds Přemek Černík ve středu ráno zemřel. Oznámili to pořadatelé festivalu na svých webových stránkách. „V ranních hodinách nás navždy opustil kamarád, spolupracovník a bratr,“ napsali. „Vzdal svůj dlouhodobý boj s nemocí, o které se už asi nikdy nedozvíme, jestli byla psychická, neurologická nebo virová,“ dodal jeho bratr Vítek. Přemek Černík, který patřil mezi výrazné osobnosti tuzemské nezávislé scény, stál za organizací Mighty Sounds v posledních 12 letech a jako baskytarista hrál v kapelách Ginny Andro Syndrome, The Drain nebo Niceland. Poslední rozloučení proběhne 23. srpna ve strašnickém krematoriu.
Přemek Černík.
Přemek Černík. | Foto: Přemysl Černík / Facebook
 

Právě se děje

před 9 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 17 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy