Tři sestry rázně zakročily proti zloději

13. 12. 2005 15:00
Praha - Na výroční koncert kapely Tři sestry, který se uskuteční 22. prosince v hale na pražském Výstavišti, budou vpuštěni pouze diváci se vstupenkami zakoupenými v oficiálních předprodejích.
Z generálky na koncert v T-mobile aréně
Z generálky na koncert v T-mobile aréně | Foto: Aktuálně.cz

Některé lístky byly odcizeny z kanceláře pořadatelů. Jsou však identifikovatelné a neplatné a jejich majitelé na koncert nebudou vpuštěni, sdělil.
 
Pokud si lidé nejsou jisti, zda jsou jejich vstupenky platné, mohou se informovat na telefonním čísle 731 587 787.

Tři sestry koncert pořádají k 20. výročí svého vzniku. Jako hosty si pozvaly orchestr, sbor i balet Hudebního divadla Karlín s herečkou a zpěvačkou Terezou Duchkovou. Kapele přijdou pogratulovat také soubory Divokej Bill, Wohnout, E!E, The Radiostars, Vypsaná fiXa a Doctor P.P.

Tři sestry vznikly v roce 1985 v pražském Braníku. Po řadě klubových vystoupení skupině vyšlo v roce 1990 debutové album Na Kovárně, to je nářez. Kapela celkem vydala 14 desek. Z původní sestavy ve skupině dodnes vydrželi baskytarista a kapelník ing. Magor a zpěvák a známý textař Lou Fanánek Hagen.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy