Norah Jonesová láme prodejní rekordy

jps
1. 2. 2007 9:00
Londýn - Nové album americké zpěvačky se stalo nejobjednávanější deskou v historii internetového supermarketu Amazon.com UVNITŘ: VIDEOKLIP
Norah Jonesová
Norah Jonesová | Foto: Aktuálně.cz

Číslem jedna je první velká deska letošního roku i na druhé straně oceánu: v nehmotných stahovacích obchodech iTunes v Německu, Rakousku, Nizozemsku a Švýcarsku. 

Pro nakladatelství EMI, které čelí finančním obtížím, tak představuje deska dobře načasovanou pomoc.

EMI totiž v půlce ledna překvapilo zprávou o klesajících tržbách; kvůli komerčně neúspěšným Vánocům v lednu dokonce propustilo i dva přední manažery - výkonného ředitele EMI Music Alaina Levyho a místopředsedu firmy Davida Munnse.

"Amazon.com je i nadále náš hlavní prodejce nahrávek Norah Jonesové," potvrdil Saul Shapiro z EMI, třetí největší nahrávací společnosti na světě.

Sukces zatím poslední nahrávky Norah Jonesové navazuje na její předchozí dvě veleúspěšná alba: Come Away with Me a Feels Like Home.

Recenze v médiích přitom nejsou jen pochvalné. Někteří kritici upozorňují na další ústup Jonesové od jazzu směrem ke country, ale také bluegrassovým a bluesovým motivům, dalším chybějí silné melodie. Norah má na víc, volají.

Produkce alba se ujal Lee Alexander, který v doprovodné kapele též hraje na basu. Dalšími spolupracovníky na desce jsou indický zpěvák a skladatel M. Ward, celista Jeff Ziegler a varhaník Larry Goldings.

Sedmadvacetiletá Norah Jonesová na sebe výrazně upozornila už před pěti lety, kdy vydala Grammy ověnčený debut Come Away with Me. Dcera slavného Ravi Shankara se přes noc stala překvapivou globální hvězdou.

A od té doby se snaží vybalancovat protichůdné tlaky: udržet si status respektované jazzové zpěvačky, aniž by přestala být komerčně úspěšnou značkou.

Na druhé desce Feels Like Home, které se  po celém světě prodalo na dvacet milionů kusů, se jí to podařilo. Pak se v rámci antihvězdného boje načas ukryla v country projektu The Little Willies a teď optimisticky vzkazuje, že nikdy není pozdě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy