Nohavica dnes natáčí své první DVD

29. 6. 2006 14:00
Ostrava - Čtyřicet čtyři písní a dva přídavky diváci uslyší na dnešním koncertu Jaromíra Nohavici. A ještě se přitom dostanou na DVD.
Foto: Aktuálně.cz, Ondřej Besperát

Patnáct kamer polského štábu je už připraveno v hale Karolina, aby připravilo první Nohavicovo video. Playlist uveřejněný na zpěvákových oficiálních stránkách www.nohavica.cz začíná Kometou, následuje Babylon, Divocí koně či Moje malá válka; celý večer by měl být průřezem více než dvacetileté písničkářovy sólové dráhy.

DVD se natáčí v Ostravě, kde Nohavica bydlí, i proto ho lakonicky nazval Doma. Koncertním místem se ale nezvykle stala bývalá fabrika. "Každý Ostravák tuto dvojhalu zná, ale neznám v podstatě nikoho, kdo by byl uvnitř," řekl jeden z nejúspěšnějších českých zpěváků, který poslední studiové album Babylon vydal před třemi lety.

Nohavica se před publikum na speciální vysunuté pódium postaví sám s kytarou a heligonkou, sám se i postará o zářijové vydání DVD a přibaleného live CD. Výroba i distribuce kompletu za 350 korun se obejde bez podpory gramofirem; stejně jako to dokázal, když na svém webu zdarma nabídl koncertní desku Pražská pálená, kterou si doposud stáhlo víc než šedesát tisíc posluchačů.

Pět tisíc vstupenek na dnešní koncert bylo pryč během půl hodiny od zahájení prodeje, proto se organizátoři rozhodli dát do kasy i lístky na včerejší generální zkoušku.

DVD Doma kromě záznamu koncertu nabídne jako bonus i dokument z natáčení, videoklipy, archivní nahrávky a rozhovor s Nohavicou. Distribuce je plánována také do Polska, kde si zpěvák našel fanoušky; i proto tu zazní jeden song v polštině. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Brněnské tunely se budou v dubnu zavírat, silničáři potřebují udělat údržbu

Všechny čtyři brněnské silniční tunely čeká v dubnu krátkodobá uzavírka, aby silničáři mohli provést potřebnou údržbu. Kvůli co nejmenšímu omezení provozu ji Ředitelství silnic a dálnic chystá na noční hodiny, většinou od 21:00 do 5:00. Pouze Královopolský tunel, který jako jediný umožňuje obousměrný provoz v jednom tubusu, bude uzavřený i přes den. Jako první se uzavře v pondělí Pisárecký tunel, napsala v tiskové zprávě mluvčí silničářů Lucie Trubelíková.

V Pisáreckém tunelu se bude pracovat od 3. do 9. dubna, od 10. do 16. dubna budou práce v Husovickém tunelu a 24. až 27. dubna na Hlinkách. V Královopolském tunelu se ze 17. na 18. dubna uzavře galerie Voroněžská a o den později galerie Záhřebská, obě pouze přes noc. Ve středu 19. dubna se od 6:00 do 5:00 dalšího dne uzavře jeden z tubusů a ve čtvrtek 20. dubna na stejnou dobu druhý z tubusů. Od pátku 21. dubna od 21:00 do neděle 23. dubna 21:00 budou uzavřené oba tubusy.

Objížďky silničáři vyznačí, Pisárecký tunel se bude objíždět Rybnickou ulicí, objízdná trasa pro Husovický tunel povede Merhautovou a Provazníkovou ulicí, Královopolský tunel bude možné objet ulicemi Králova Pole a mimoúrovňovou křižovatku Hlinky Veslařskou ulicí a okolo Anthroposu či přes Žlutý kopec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy