Na pohřebním večírku Grammy triumfovala holka Adele

Na pohřebním večírku Grammy triumfovala holka Adele
Další dvě ceny přidala v popových kategoriích, má i nejlepší klip.
Po úvodním vystoupení Bruce Springsteena a jeho E-Street Bandu musela přijít modlitba za zesnulou  Whitney Houston...
... a pak její nejslavnější píseň I Will Always Love You v podání Jennifer Hudson.
Diváci museli mimo jiné přetrpět "rockové vystoupení" čerstvě rozvedené Katy Perry.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
13. 2. 2012 11:14

Absolutní vítězkou letošních Grammy je britská zpěvačka Adele. Z losangelské Staples Areny si odnáší šest cen Grammy včetně tří nejprestižnějších kategorií. S Adele do poslední chvíle drželi krok Foo Fighters, kteří nakonec získali pět gramofonků. Čtyři patří rapperovi Kanye Westovi. Nad večerem se však pochopitelně vznášel stín smrti Whitney Houston a společně sdílený smutek zadusil potenciál, aby se stalo cokoliv zajímavého.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy