Na pohřebním večírku Grammy triumfovala holka Adele

Foto: Reuters
Kultura Kultura
13. 2. 2012 11:14

Absolutní vítězkou letošních Grammy je britská zpěvačka Adele. Z losangelské Staples Areny si odnáší šest cen Grammy včetně tří nejprestižnějších kategorií. S Adele do poslední chvíle drželi krok Foo Fighters, kteří nakonec získali pět gramofonků. Čtyři patří rapperovi Kanye Westovi. Nad večerem se však pochopitelně vznášel stín smrti Whitney Houston a společně sdílený smutek zadusil potenciál, aby se stalo cokoliv zajímavého.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy