Monkey Business si můžou jít pro nejvíc Andělů

kul
20. 2. 2008 19:09
Hudební akademie vyhlásila nominace za rok 2007

Praha - Monkey Business si vysloužili nejvíce nominací na ceny Anděl Allianz, které už posedmnácté udílí Akademie populární hudby. Kromě pop & dance alba roku budou ještě soutěžit v kategorii videoklip, obal, nejlepší zvuková nahrávka roku, frontman Matěj Ruppert se navíc může stát nejlepším zpěvákem.

Na skupinu roku byli nominováni s Chinaski a Vypsanou fixou také Sunshine, jejichž loňské album Dreamer má šancí být i nejlepší rockovým albem roku a taktéž nejlepší zvukovou nahrávkou.

Do kategorie objev roku se pochopitelně probojovala Markéta Irglová, což pro ni může být ve výhledu Oscarů příjemné zpestření. Místo Beatles a Eddiho Veddera jí budou sekundovat budou diskotékoví Le Monde a takřka dětská pop-punková formace Mandrage.  

Za moderátora večera, který se uskuteční 3. dubna v pražské O2 areně, pořadatelé z Petarda Production zvolili Richarda Krajča. V rámci ceremoniálu vystoupí Karel Gott, všechny nominované zpěvačky Lucie Bílá, Aneta Langerová a Ewa Farna, ale také Petr Kolář a kapely Wanastowi Vjecy nebo Kryštof, kteří mohou čekat sošku Anděla za klip ke skladbě Plán.  

Prezident APH Petr Šiška
Prezident APH Petr Šiška | Foto: Ludvík Hradilek

Nominováni jsou i za svoje akustické turné v kategorii Událost roku, tady konkurují festivaly Rock for People a Colours of Ostrava.

Oficiálnímu večeru předchází tradiční žánrové ceny, o nichž rozhodují rozličné odborné sekce APH a udílejí se v kategoriích: Ska & reggae, R´n´B & Hip hop, Folk & country, Jazz & blues, Hard & heavy, World music, Alternativní a nezávislá scéna, Hudební web roku.

Jejich udílení si 29. března užijí diváci Noci s Andělem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy