reklama
 
 

Koncert U2 v Berlíně zrušili krátce po začátku, Bono ztratil hlas

1. 9. 2018 22:49
Bono ztratil hlas při písni Red Flag Day. Následovala 40minutová přestávka, po které byl koncert zrušen.

Berlín - Irská rocková kapela U2 musela krátce po začátku zrušit svůj sobotní koncert v Berlíně. Po odehrání tří písní zpěvák skupiny Bono přišel o hlas, informoval redaktor ČTK, který je na místě. Do Česka skupina v rámci svého evropského turné nepřijede.

Bono ztratil hlas při písni Red Flag Day. Následovala 40minutová přestávka, po které byl koncert zrušen. Další koncert skupiny v Německu se má uskutečnit za tři dny.

U2 je nyní v Německu v rámci svého turné U2: THE eXPERIENCE + iNNOCENCE Tour 2018. Kromě Berlína, kde měla skupina jeden koncert již v pátek, má v Německu příští týden vystoupit v Kolíně nad Rýnem a na počátku října v Hamburku.

Za více než 40 let existence U2 prodali přes 100 milionů desek, z nichž za nejlepší jsou považovány The Joshua Tree z roku 1987 a Achtung Baby z roku 1991. Mnohé písně U2 se vyjadřují k politickým, společenským nebo náboženským problémům a členové kapely, zvláště pak její frontman Bono, jsou aktivními podporovateli lidských práv.

Globálním fenoménem se skupina stala v roce 1985 i díky vystoupení na obrovském koncertu Live Aid na podporu boje s hladomorem, který tehdy propukl v Etiopii. Koncert, který se konal souběžně na několika stadionech, sledovalo díky živému přenosu asi 1,5 miliardy lidí ze stovky zemí světa.

V Praze kapela U2 vystoupila poprvé a zatím naposledy v srpnu 1997. Na Strahov tehdy dorazilo 70 000 až 80 000 diváků, což z akce učinilo jeden z nejvíce navštívených koncertů v ČR vůbec.

autor: ČTK | 1. 9. 2018 22:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama