God Save the Queen od Sex Pistols je nejcennější vinyl

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 4. 2011 11:24
Žebříček pěti nejcennějších desek zveřejnil magazín Record Collector
Sex Pistols
Sex Pistols | Foto: Aktuálně.cz

Londýn  - Nahrávka God Save the Queen od skupiny Sex Pistols byla jmenována nejcennější vinylovou deskou všech dob. Má hodnotu 8000 liber. Singl původně produkovala společnost A&M Records, ale skupina se rozpadla, než byl vydán, a většina kopií byla zničena.

S žebříčkem pěti nejcennějších vinylových desek přišel časopis Record Collector. V první pětce jsou kapely Rolling Stones i Beatles. Podle nakladatele časopisu Yana McCanna lidé vinylové desky milují k zbláznění a pouštějí si je znovu a znovu. To je také důvod, proč jen velmi zřídka najdeme neopotřebovanou desku.

Na druhém místě žebříčku nejcennějších vinylových nahrávek je píseň Please Please Me od Beatles, jejíž cena se odhaduje na 3500 liber. Debutová deska Rolling Stones téhož jména z roku 1964 je na pátém místě a její cena je 1000 liber.

Mezi těmito kapelami na žebříčku figuruje na třetím místě nahrávka jazzového saxofonisty Hanka Mobleyho z roku 1957 a skladba Wila Maloneho ze stejnojmenného alba Wil Malone z roku 1970.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy