Festival Pohoda zahájí pocta Havlovi v podání Lou Reeda

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 2. 2012 9:19
Vzpomínat se bude i v dalších dnech festivalu

Bratislava - Organizátoři hudebního festivalu Pohoda věnují zahajovací večer letošního ročníku největší přehlídky kapel na Slovensku zesnulému poslednímu československému a prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi. Na pódiu vystoupí 5. července americký hudebník Lou Reed a undergroundová kapela The Plastic People of The Universe.

"Večer na hlavním pódiu bude věnován Havlovi. S Reedem byli přátelé, mezi Plastiky byl něco jako nehrající člen. I díky lidem jako Václav Havel mohou existovat svobodné festivaly, jako je ten náš," uvedl ředitel festivalu Michal Kaščák.

Organizátoři ohlásili, že vzpomínat na Havla se bude i v dalších dnech festivalu, který se koná na letišti v Trenčíně a patří k nejprogresivnějším přehlídkám ve střední Evropě.

Havel, který zemřel loni týden před Vánocemi, se v minulosti podílel na některých albech legendárních "Plastiků". S Reedem, zakladatelem slavných The Velvet Underground, se setkal už v roce 1990, kdy s ním hudebník přijel udělat rozhovor pro časopis Rolling Stone. Schůzky s Havlem si Reed nenechal ujít ani v dalších letech.

The Plastic People of The Universe hráli na Pohodě naposledy v roce 2008, kdy byl hostem festivalu i sám Havel. Debata s jednou z hlavních postav sametové revoluce z roku 1989 přilákala tehdy několik tisíc návštěvníků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy