Dalšími hvězdami Rock for People jsou White Lies

Kultura ČTK Kultura, ČTK
29. 4. 2011 18:00
Festival se koná od 2. do 5. července v Hradci Králové
Foto: Aktuálně.cz

Praha  - Účast na největším tuzemském letním hudebním festivalu Rock for People, který se od 2. do 5. července koná v červenci v Hradci Králové, potvrdili britští White Lies. Českému publiku se trio oživující pro dnešního posluchače zádumčivý sound manchesterských kapel Joy Division nebo New Order představí už potřetí. 

Před dvěma lety z nich při vydání alba To Lose My Life... šílela britská média. Vystoupení White Lies na festivalu v Hradci Králové se bude opírat hlavně o jejich nejnovější desku Ritual. "S White Lies navazujeme na linii loňských Editors či předloňských Arctic Monkeys a Kooks," uvedl Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production.

Čtěte také:
White Lies: Kapela ti dá víc než univerzita

Současnou britskou hudební scénu kromě White Lies představí i indie rocková kapela The Wombats nebo projekt rapera a zpěváka Mikea Skinnera The Streets.

Do Hradce naopak nedorazí dříve ohlášená formace The Like - dámská rocková skupina z Los Angeles se rozešla. Na letošním
Rock for People
vystoupí  na 140 kapel, 20 dýdžejů a dvě desítky divadelních souborů. Kromě zahraničních hvězd v čele s My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, německých Digitalism nebo The Streets byly potvrzeny i české kapely jako Kryštof, Tři sestry, Vypsaná fixa nebo Chinaski.

Do konce dubna jsou na www.ticketsforpeople.cz v prodeji vstupenky za 1450 korun, od 1. května budou za 1520 korun, v červnu za 1590 korun a na místě budou stát 1800 korun.

 Loňský ročník festivalu navštívilo téměř 28.500 fanoušků, nejvíce v jeho historii. Mnohé z nich přilákalo vystoupení britských Muse. Své příznivce si však našli všichni vystupující, od taneční elektroniky The Prodigy přes hard core punkové kapely jako Suicidal Tendencies nebo Vltavu až po Marii Rottrovou.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy